Minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał, że od 16 maja stan epidemii przekształci się w stan zagrożenia epidemicznego. Przypomnijmy, że stan epidemii obowiązuje w naszym kraju od 20 marca 2020 r.

– Decyzja o przejściu ze stanu epidemii do stanu zagrożenia epidemicznego została podjęta z przeświadczeniem, że regulacje, które do tej pory wymagały warunkowania stanem epidemii, w tej chwili tego warunkowania już nie wymagają – powiedział w piątek Adam Niedzielski.

Minister pandemii przemawiał podczas konferencji prasowej i wyjaśnił, co w praktyce oznacza przejście ze stanu epidemii do wspomnianego stanu zagrożenia epidemicznego.

– Wielokrotnie mówiłem, że zanim podejmiemy tę decyzję, musimy przeanalizować, w których miejscach, jeśli chodzi o regulacje prawne, stan epidemii warunkuje funkcjonowanie różnych rozwiązań – mówił Niedzielski.

– Bo stan zagrożenia epidemicznego, to z jednej strony jest cały czas możliwość wprowadzania szybkich działań, które pomogą nam reagować, jeżeli na przykład w ramach monitoringu będziemy widzieli jakieś zagrożenie albo na świecie to zagrożenie zostanie zidentyfikowane. Ale przechodzimy poziom czy piętro niżej. Ze światła czerwonego na światło pomarańczowe, będąc cały czas na poziomie pewnej gotowości, ale usuwając te rozwiązania, które były charakterystyczne dla stanu epidemii – dodał szef resortu zdrowia przytaczając kolejne szczegóły.

Przeczytaj również:  Encyklopedia Antykultury, czyli książka, którą każdy człowiek powinien mieć na półce. Dlaczego?

Ponadto wyjaśnił, że „stan zagrożenia epidemicznego – z jednej strony pozwala utrzymać pewnego rodzaju gotowość legislacyjną do wprowadzania różnych rozwiązań, z którymi mieliśmy do czynienia podczas stanu epidemicznego, ale jednocześnie wysyłamy bardzo ważny sygnał, który mówi, że sytuacja i nasza ocena ryzyka w tej sytuacji jest zdecydowanie lepsza”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Aktorka Olga Bołądź pożegnała się z Kościołem: „Nie jestem już katoliczką, choć byłam nią przez wiele lat”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Babcia Kasia w dzikim szale pogryzła uczestnika pikiety: „Oddaj mi gwizdek, skur….u” [WIDEO]

źródło: tvn24, YouTube.com

(Visited 135 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj