Minister Niedzielski był gościem w RMF FM i obwieścił, że złożył zeznania w prokuraturze w kwestii słów, które wypowiedział niedawno pod jego adresem poseł Grzegorz Braun.

— Oczekuję, że prokuratura będzie wnioskowała o uchylenie immunitetu posła Grzegorza Brauna. Mam nadzieję, że do tego dojdzie, bo potrzebna jest asertywna, jednoznaczna postawa, że przekroczenie granic musi być karane — powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Przypomnijmy, że poseł Konfederacji komentował działania rządu i resortu zdrowia w czasie pandemii koronawirusa. Gdy skończył i mikrofon został wyłączony Braun krzyknął do siedzącego nieopodal ministra Niedzielskiego: „Będziesz pan wisiał!”. Sytuacja ta wyjątkowo zbulwersowała polityków obecnych na miejscu, a w szczególności marszałek Witek i wicemarszałek Kidawę-Błońską, które nie mogły uwierzyć w to, jak skandalicznie zachowuje się poseł.

— Już miałem okazję zeznawać w prokuraturze na ten temat. To nie jest tylko ten jeden epizod, bo to są też groźby, które pojawiały się na spotkaniach publicznych, gdzie pan poseł Braun nawoływał do publicznego aresztowania mnie, czyli takiego obywatelskiego zatrzymania, co też jest próbą wywołania agresji czy hejtu w moją stronę, a tak naprawdę nawoływaniem zwolenników do tego, żeby tę agresję okazywać — relacjonował minister.

Przeczytaj również:  „Bez obrazy”. Prezydent Zełenski wygłosił kilka mocnych słów do Niemiec [WIDEO]

Szef resortu zdrowia przekazał, że ma nadzieję, że prokuratura zawnioskuje o uchylenie immunitetu Grzegorzowi Braunowi, by poniósł surowe konsekwencje swojego zachowania.

— Mam nadzieję, że do tego dojdzie, bo tutaj jest potrzebna taka asertywna, jednoznaczna postawa, że przekroczenie granic musi być karane — tłumaczył szef MZ.

Do całej sprawy odniósł się sam Grzegorz Braun, mówiąc: — Minister Choroby i Nagłej Śmierci najwyraźniej neguje konstytucyjny porządek. W RP to Parlament sprawuje funkcję kontrolną nad Rządem, nie odwrotnie — trzeźwa ocena zbrodniczej działalności ⁦Adama Niedzielskiego należy do moich poselskich obowiązków — napisał w mediach społecznościowych poseł Konfederacji.

Zobacz również: Marek Jakubiak zaniepokojony sytuacją w Polsce: „Coś nieprawdopodobnego. Nie wiem, jak to nazwać”

Zobacz również: Prof. Simon jedzie dalej. Niezaszczepionych nie chce wpuszczać do szpitali i straszy ich więzieniem

źródło: Nczas.com, Twitter.com

(Visited 1 038 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj