propolski.pl: Nie żyje politolog Waldemar Paruch

Nie żyje prof. Waldemar Paruch. Politolog miał 57 lat

Media obiegła przykra informacja o śmierci prof. dr hab. Waldemara Parucha. Wiadomość opublikował w mediach społecznościowych szef MEiN Przemysław Czarnek.

– Prof. dr hab. Waldemar Paruch odszedł do Wieczności dziś wieczorem. Żegnamy wielkiego Polaka, Politologa i Polityka, ogromnie zasłużonego dla Polski. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie – czytamy we wpisie ministra.

Waldemar Paruch był szefem Centrum Analiz Strategicznych, a także przewodniczącym zespołu doradczego ds. rozwoju szkolnictwa wyższego i nauki. Zasiadał w Radzie Programowej Prawa i Sprawiedliwości.

Profesor wykładał na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie.

Urodził się w 1964 roku w Lublinie i był politologiem. W swojej pracy wiele czasu poświęcał naukom społecznym. Kiedy w 2011 roku kandydował do Sejmu z list PiS-u nie udało mu się uzyskać mandatu.

Szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki w 2018 roku mianował go pełnomocnikiem ds. utworzenia i funkcjonowania Centrum Analiz Strategicznych.

Polski premier w takich słowach pisał o profesorze: „Prof. Paruch to wybitny naukowiec, działacz społeczny, inicjator powołania i były szef rządowego Centrum Analiz Strategicznych oraz historyk związany z Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, który ogromnie zasłużył się dla Rzeczypospolitej.”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Zmarła kobieta obudziła się na własnym pogrzebie, a potem… znowu umarła [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Putin złożył życzenia Ukraińcom: ,,Męstwa psychicznego, dobrego zdrowia i sprawiedliwej przyszłości”

Odwiedziłem dziś pana profesora Waldemara Parucha, który za swoje wybitne zasługi dla państwa, decyzją Prezydenta…

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Czwartek, 7 kwietnia 2022

źródło: twitter.com

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these