Media obiegła przykra wiadomość o śmierci prof. Jerzego Osiatyńskiego, byłego ministra finansów oraz prezydenckiego doradcy. Polityk zmarł w wieku 81 lat w Warszawie.

Informację o tym zdarzeniu udostępnił za pośrednictwem serwisu społecznościowego Marek Belka. Były prezes Rady Ministrów przekazał przy tym kondolencje dla rodziny zmarłego.

– Wyrazy współczucia dla bliskich profesora Jerzego Osiatyńskiego, ekonomisty, ministra finansów, doradcy dwóch prezydentów, członka Rady Polityki Pieniężnej – napisał Marek Belka na Twitterze.

Jerzy Osiatyński odszedł po długiej chorobie w Centralnym Szpitalu Klinicznym w Warszawie. Jak dodają media — przebywał tam od długich miesięcy.

– Dla mnie to strasznie przykra wiadomość. Ten okres pandemii nas wszystkich bardzo rozdzielił i utrudnił kontakty, a chciałoby się, by na finale życia kontakty z dobrymi ludźmi, mądrymi i bliskimi były jak najsilniejsze. A właśnie do takiej kategorii – ludzi dobrych, mądrych i bliskich – zawsze zaliczałem Jurka Osiatyńskiego – wyznał były prezydent Bronisław Komorowski.

– Jerzy Osiatyński był niesłychanie przydatny, niesłychanie rzetelny w wykonywaniu obowiązków doradcy w czasie mojej prezydentury. Szkoda, bardzo szkoda, że doszło do jego przedwczesnej śmierci – dodał polityk.

Przeczytaj również:  Maciej Stuhr uległ wypadkowi i trafił do szpitala. Co się stało aktorowi?

Zobacz również: Prodziekan ASP Warszawa ostro: „Najwyższy czas żeby faszyzm w Polsce się skończył!” [WIDEO]

>Zobacz również: Żubr nacierał z Białorusi do Polski. Wojsko przepuściło go przez zasieki [WIDEO]

Profesor Jerzy Osiatyński pozostanie w mojej pamięci jako wybitny ekonomista, uczeń wielkiego Michała Kaleckiego, ale…

Opublikowany przez Marka Belkę Piątek, 4 lutego 2022

źródło: Twitter.com, onet.pl

(Visited 129 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj