Z przykrością zawiadamiamy, że nie żyje piosenkarz, gitarzysta oraz aktor Piotr Szczepanik, który znany był z jednej z najpiękniejszych polskich ballad o miłości „Kochać”.

Piotr Szczepanik stworzył również „Goniąc Kormorany” oraz „Żółte kalendarze”. O śmierci poinformowała w czwartek córka piosenkarza Jagoda Maria Szczepanik.

— Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 20 sierpnia — po wielu latach zmagań z chorobą — odszedł we śnie mój tata Piotr Szczepanik — przekazała Jagoda Maria Szczepanik.

To przykre wydarzenie skomentował również Piotr Gliński, wicepremier.

— W naszych wspomnieniach zostanie nie tylko jego głos i piosenki, które zapadały głęboko w serce, ale także Festiwal Piosenki Prawdziwej i jego wielkie zaangażowanie w „Solidarność” w czasie największej próby — napisał Piotr Gliński.

Ten wielki artysta stworzył ballady, które zostaną w naszych sercach na zawsze.

— Nie czyniłem żadnych zabiegów ani specjalnie się nie starałem, aby stać się popularnym. Właściwie, to o moim dalszym życiu, śpiewaniu i o tym, że piosenki przeze mnie wykonywane stały się szlagierami, zadecydowali radiosłuchacze — wspominał w jednym z wywiadów Piotr Szczepanik.

źródło: Polsat News

(Visited 391 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Michael Jackson żyje? Mężczyzna tańczy w rytmie króla pop przed polską policją [WIDEO]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here