Nie żyje znany dziennikarz i prezenter muzyczny Marek Gaszyński. Był autorem ponad 150 piosenek, m.in. „Snu o Warszawie”. Odszedł w wieku 83 lat.

Informację o śmierci artysty przekazała jego żona Anna Gaszyńska.

– Mimo troskliwej opieki zmarł dzisiaj w szpitalu o godz. 4.30 Marek Gaszyński. Przegrał walkę z chorobą. Kochał muzykę, kochał życie i towarzystwo przyjaciół. Zmarł wspaniały człowiek, mąż, ojciec i dziadek. Całe swoje życie zawodowe poświęcił Polskiemu Radiu – poinformowała.

Gaszyński ur. się 14 czerwca 1939 r. w Warszawie. Był absolwentem Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Swoją karierę rozpoczął w Rozgłośni Harcerskiej, w której pracował od 1958 do 1962r. Działał również w Polskim Radiu.

Był także autorem piosenek, m.in. do muzyki Czesława Niemena.

Utwory do tekstów artysty śpiewali wykonawcy m.in. Czerwonych Gitar („Nie zadzieraj nosa”, „Szukam tamtej wiosny”), Wojciech Gąssowski („Gdzie się podziały tamte prywatki”), Breakout („Wołanie przez Dunajec”), Gang Marcela („Ojciec żył, tak jak chciał”) i Halina Frąckowiak („Za mną nie oglądaj się”). Gaszyński napisał teksty do ponad 150 piosenek.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Dzień Dobry TVN: Krzysztof Skórzyński zażartował z Małgorzaty Rozenek na wizji

źródło: Twitter / tysol.pl

(Visited 198 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj