Nie żyje przywódca Chin Jiang Zemin. O śmierci polityka, który zmarł w wieku 96 lat, poinformowały państwowe chińskie media. W okresie 1989-2002 był sekretarzem generalnym Komunistycznej Partii Chin.

Wiadomość o śmierci Zemina przekazano w odezwie najwyższych władz Komunistycznej Partii Chin (KPCh), chińskiego rządu i Centralnej Komisji Wojskowej.

– Towarzysz Jiang Zemin był wybitnym przywódcą, cieszącym się uznaniem całej partii, całych sił zbrojnych i Chińczyków z wszystkich grup etnicznych, wielkim marksistą, wielkim rewolucjonistą proletariatu, mężem stanu, strategiem wojskowym i dyplomatą oraz zaprawionym bojownikiem komunizmu – przekazano.

Zdrowie byłego przywódcy pogarszało się już od pewnego czasu. Nie był on obecny podczas październikowego XX krajowego zjazdu KPCh. Widziano go publicznie w 2019 roku podczas obchodów 70-lecia komunistycznej Chińskiej Republiki Ludowej.

– W 2002 roku Jiang ustąpił ze stanowiska i przekazał władzę swojemu następcy Hu Jintao. Było to pierwsze pokojowe przekazanie władzy w chińskiej partii od proklamacji komunistycznych Chin w 1949 roku – informuje „SCMP”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nagrało się, jak zastawił pułapkę na policję. Zaczął strzelać [WIDEO]

źródło: wnp.pl / o2.pl

(Visited 74 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Dramatyczny wypadek w Jaworznie. Zginęła 12-letnia dziewczynka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj