Najnowszy sondaż nie pozostawia złudzeń, że Polacy kochają obecnego prezydenta. Andrzej Duda niezmiennie zajmuje pierwsze miejsce. Również w sondażu przeprowadzonym przez pracownię Estymator dla dorzeczy.pl jest niekwestionowanym liderem.

Do ostatecznego rozstrzygnięcia wyborów potrzebna byłaby druga tura. Aż 44,8 proc. ankietowanych zadeklarowało, że odda głos w pierwszej turze na obecnego prezydenta Andrzeja Dudę. To jednak o 0,5 proc. mniej niż w poprzednim badaniu. Na drugim miejscu znalazła się kandydatka KO Małgorzata Kidawa-Błońska, którą w pierwszej turze wybrało 24,4 proc. Stanowi to spadek o 2 pkt. proc.

Na trzecim miejscu uplasował się szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, którego poparło 10,4 proc. wyborców. To minimalny wzrost poparcia w porównaniu z poprzednim sondażem o 0,3 pkt. proc. Robert Biedroń oraz Szymon Hołownia znaleźli się poza podium. Czwarte miejsce zajął Robert Biedroń z wynikiem 9,7 proc, jest to znaczny wzrost poparcia, bo aż o 2,3 pkt. proc.

Na katolickiego publicystę Szymona Hołownię chciałoby zagłosować 5,7 proc. badanych. Jest to spadek o 0,2 pkt. proc. Stawkę zamyka kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak z wynikiem 4,9 proc.

Przeczytaj również:  Sondaż. Polacy mają serdecznie dość PO-PiS-u

Sondaż przeprowadzono w dniach 27-28 lutego 2020 r. na ogólnopolskiej próbie 1031 dorosłych osób.

źródło: wpolityce.pl

(Visited 55 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj