Epidemia koronawirusa wywołała prawdziwy chaos na świecie. Majowy termin wyborów prezydenckich w Polsce również stanął pod znakiem zapytania, a notowania polityków uległy znaczącej zmianie. Świadczy o tym nowy sondaż.

U niektórych na tyle poważnie, że mają oni prawdziwy powód do zmartwień. Pokazał to najnowszy sondaż IBRIS dla „Rzeczpospolitej”.

Niezmiennie największym poparciem cieszy się prezydent Andrzej Duda, na którego chciałoby zagłosować 47 proc. ankietowanych. Na drugim miejscu znalazła się Małgorzata Kidawa-Błońska, której sytuacja nieco się skomplikowała. Wicemarszałek Sejmu uzyskała w sondażu zaledwie 12,4 proc. czyli wynik czterokrotnie niższy od urzędującego prezydenta.

Na kolejnym miejscu znalazł się Władysław Kosiniak-Kamysz, który dogadania kandydatkę KO z wynikiem 12 proc. Na czwartym miejscu uplasował się Robert Biedroń (6,7 proc.), a tuż za nim Szymon Hołownia z poparciem na poziomie 6 proc. Na ostatnim miejscu znalazł się Krzysztof Bosak z 5,4 proc. 9,9 proc. ankietowanych nie była pewna na kogo, chce oddać swój głos.

źródło: wmeritum.pl

(Visited 158 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj