Strona główna Polska Najnowszy sondaż prezydencki. Dramatyczny wynik Małgorzaty Kidawy-Błońskiej

Najnowszy sondaż prezydencki. Dramatyczny wynik Małgorzaty Kidawy-Błońskiej

2 min read
0
1
9,460
Małgorzata Kidawa-Błońska - sondaż

Epidemia koronawirusa wywołała prawdziwy chaos na świecie. Majowy termin wyborów prezydenckich w Polsce również stanął pod znakiem zapytania, a notowania polityków uległy znaczącej zmianie. Świadczy o tym nowy sondaż.

U niektórych na tyle poważnie, że mają oni prawdziwy powód do zmartwień. Pokazał to najnowszy sondaż IBRIS dla „Rzeczpospolitej”.

Niezmiennie największym poparciem cieszy się prezydent Andrzej Duda, na którego chciałoby zagłosować 47 proc. ankietowanych. Na drugim miejscu znalazła się Małgorzata Kidawa-Błońska, której sytuacja nieco się skomplikowała. Wicemarszałek Sejmu uzyskała w sondażu zaledwie 12,4 proc. czyli wynik czterokrotnie niższy od urzędującego prezydenta.

Na kolejnym miejscu znalazł się Władysław Kosiniak-Kamysz, który dogadania kandydatkę KO z wynikiem 12 proc. Na czwartym miejscu uplasował się Robert Biedroń (6,7 proc.), a tuż za nim Szymon Hołownia z poparciem na poziomie 6 proc. Na ostatnim miejscu znalazł się Krzysztof Bosak z 5,4 proc. 9,9 proc. ankietowanych nie była pewna na kogo, chce oddać swój głos.

źródło: wmeritum.pl

Reakcja
14
Przeczytaj również:  Schetyna o Kaczyńskim: "Polska staje się zakładnikiem człowieka oderwanego od rzeczywistości"
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej napisanych przez Piotr Krzemiński
Załaduj więcej w  Polska

Sprawdź również

Maja Ostaszewska krytykuje działania rządu. To, co robi PiS, nie mieści jej się w głowie

Maja Ostaszewska od dłuższego już czasu otwarcie krytykuje działania rządu. To, co robią p…