Najnowszy sondaż nie wróży sukcesu Robertowi Biedroniowi, który oficjalnie został kandydatem Lewicy na prezydenta. Okazuje się, że większość Polaków zupełnie nie wierzy w to, że partner Krzysztofa Śmiszka ma jakiekolwiek szanse na zwycięstwo.

Ostatni sondaż SW Research opublikowany przez Rzeczpospolitą” nie pozostawia złudzeń co do tego, czy Robert Biedroń może zwyciężyć w wyścigu o fotel prezydencki.

Lewica znalazła się w bardzo nieciekawym położeniu.

Co Polacy sądzą o szansach Roberta Biedronia? Oto wyniki, jakie otrzymano po przeprowadzeniu sondy.

31,5 proc. badanych stwierdziło, że lider Wiosny nie ma szans na więcej niż 5 proc. głosów. Natomiast 17,1 proc. jest zdania, że Biedroń uzyska wynik między 5 a 10 proc. poparcia. 13,3 proc. ankietowanych nie udzieliło żadnej odpowiedzi w tej kwestii.

Zaledwie 15,9 proc respondentów wierzy, że lewicowy polityk przekroczy 10 proc. Z kolei 14,8 proc. biorących udział w badaniu ma nadzieję, że Biedroń wejdzie do II tury.

Otrzymane wyniki skomentował Piotr Zimolzak z SW Research.

— Udział osób, które uważają, że europoseł nie uzyska więcej niż 5 proc. głosów, rośnie wraz z wiekiem respondentów (jedna na cztery osoby do 24 roku życia, co trzecia osoba starsza niż 50 lat) — powiedział.

Przeczytaj również:  Polskie Porozumienie Kynologiczne dokona rewolucji? Ministerstwo daje zielone światło

źródło: nczas.com

(Visited 77 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj