Najnowszy sondaż IBRIS zrealizowany na zlecenie Onetu daje Prawu i Sprawiedliwości 36,6 procent poparcia. Na drugim miejscu plasuje się Koalicja Obywatelska, na którą chęć oddania głosu wskazało 23,1 procent respondentów.

Sondaż przeprowadzony przez IBRIS wskazuje, że PiS może liczyć na 36,6 procent głosów. Jest to o 3 punkty procentowe więcej niż w badaniu przeprowadzonym pod koniec lipca. Drugie miejsce przypadło Koalicji Obywatelskiej, której poparcie spadło o 3,1 punktu procentowego i wynosi 23,1 procent.

Podium zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni z poparciem 11,5 procent.

8 proc. osób biorących udział w badaniu deklaruje, że oddałoby swój głos na Lewicę. Na takie same poparcie 8 procent może liczyć Konfederacja. Partia Janusza Korwin-Mikke i Krzysztofa Bosaka odnotowała wzrost o 2,6 pkt proc. względem poprzedniego sondażu.

Do Sejmu nie dostałoby się Polskie Stronnictwo Ludowe, na które zamierza głosować 4,4 procent respondentów.

Z kolei 8,4 proc. ankietowanych nie jest zdecydowanych na kogo zagłosować.

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę 47,8 proc. respondentów zdecydowanie wzięłoby w nich udział, zaś „raczej tak” 11,8 proc. osób. Prawie 14 proc. osób raczej nie wzięłoby udziału w wyborach, natomiast 21,2 proc. zdecydowanie nie poszłoby do urn. Waha się 5,2 proc. badanych.

Przeczytaj również: Klaudia Jachira wyznała, że pomogła Afgańczykom. „Przez kilka dni mieszkali w moim biurze”

Przeczytaj również: Mentzen: Konfederacja nie będzie razem z Lewicą brała udziału w tym cyrku

Źródło: PAP/Nczas

(Visited 1 194 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj