propolski.pl: Muzyk ukarany więzieniem za śpiewanie o imigrantach

Hiszpania: Muzycy skazani na karę pozbawienia wolności. Śpiewali piosenki o imigrantach

Sąd Najwyższy w Hiszpanii podtrzymał wyrok pozbawienia wolności dla wokalistów zespołu Batallon de Castigo oraz Mas que Palabras. Muzycy 12 miesięcy spędzą w więzieniu za śpiewanie piosenek o podłożu rasistowskim oraz neonazistowskim.

Zdaniem Sądu Najwyższego w piosenkach zespołu Batallon de Castigo oraz Mas que Palabras słusznie dopatrzono się wzywania do nienawiści na tle rasowym. Zdaniem sądu muzycy zachęcali swoich fanów do stosowania przemocy wobec imigrantów.

— Argumenty obrony o swobodzie wypowiedzi artystycznej nie mogą być tu brane pod uwagę (…), gdyż w treści piosenek zawarte są słowa o pogardzie jednej grupy wobec innej — tłumaczył swoją decyzję hiszpański Sąd Najwyższy.

Czytaj także: Studenci WUM: „Na liście wciąż są dwa nazwiska, które wstrząsną Polską”

— Wasze ciała zawisną na drzewach i latarniach, wasze dzieci umrą zanim się urodzą, przypływają na plaże, aby okupować nasze społeczeństwo, ześlizgują się niczym węże, aby zająć twoją życiową przestrzeń — cytował słowa jednej z piosenek sąd.

Czytaj także: 32-letnia lekarka trafiła do szpitala tuż po zaszczepieniu. Ma podejrzenie zapalenia mózgu

Muzycy na sprzedaży swoich płyt zarobili 2,5 miliona euro w latach 2007-2011. Kłopoty artystów zaczęły się w 2010 roku podczas koncertu zorganizowanego przez grupy neonazistowskie. Wówczas sprawą zajął się sąd.

Oprócz muzyków na karę więzienia skazano również dwóch przedsiębiorców, którzy sprzedawali materiały promocyjne związane z koncertami wokalistów.

Źródło: NCzas!

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these