Premier Mateusz Morawiecki ogłosił prawdopodobny termin wyborów prezydenckich. Dodał, że to przede wszystkim wypełnienie obowiązku konstytucyjnego.

— Wybory prezydenckie planujemy na 28 czerwca. Późniejszy termin nie byłby wskazany. My chcemy wypełnić nasze obowiązki konstytucyjne, przeprowadzić te wybory zgodnie z konstytucją i zrobimy to. Dzisiaj planujemy zrobić to na 28 czerwca. Późniejszy termin nie byłby wskazany — wyjawił w czwartek na konferencji prasowej Morawiecki.

Premier tłumaczył, że 6 sierpnia skończy się kadencja Andrzeja Dudy, a do całej sprawy wyborów musi się jeszcze odnieść Sąd Najwyższy.

— Z terminów, które potem wynikają z prawa, mogłoby to oznaczać, że ogłoszenie ostateczne wyborów czy zatwierdzenie wyborów przez Sąd Najwyższy przeciągnęłoby się poza ten termin (6 sierpnia – red.), wiec dzisiaj celujemy w 28 czerwca — powtórzył polityk.

Zaplanowane na 10 maja głosowanie nie doszło do skutku, z powodu szalejącej epidemii koronawirusa. Państwowa Komisja Wyborcza podjęła uchwałę, zgodnie z którą marszałek Sejmu Elżbieta Witek musi oznajmić nowy termin wyborów w ciągu 14 dni.

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 36 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Cezary Żak pożegnał Franciszka Pieczkę. Opublikował rozpaczliwy wpis

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj