Strona główna Polska Morawiecki podał prawdopodobny termin wyborów prezydenckich: “Chcemy wypełnić nasze obowiązki konstytucyjne”

Morawiecki podał prawdopodobny termin wyborów prezydenckich: “Chcemy wypełnić nasze obowiązki konstytucyjne”

4 min read
0
0
281
Premier Morawiecki

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił prawdopodobny termin wyborów prezydenckich. Dodał, że to przede wszystkim wypełnienie obowiązku konstytucyjnego.

— Wybory prezydenckie planujemy na 28 czerwca. Późniejszy termin nie byłby wskazany. My chcemy wypełnić nasze obowiązki konstytucyjne, przeprowadzić te wybory zgodnie z konstytucją i zrobimy to. Dzisiaj planujemy zrobić to na 28 czerwca. Późniejszy termin nie byłby wskazany — wyjawił w czwartek na konferencji prasowej Morawiecki.

Premier tłumaczył, że 6 sierpnia skończy się kadencja Andrzeja Dudy, a do całej sprawy wyborów musi się jeszcze odnieść Sąd Najwyższy.

— Z terminów, które potem wynikają z prawa, mogłoby to oznaczać, że ogłoszenie ostateczne wyborów czy zatwierdzenie wyborów przez Sąd Najwyższy przeciągnęłoby się poza ten termin (6 sierpnia – red.), wiec dzisiaj celujemy w 28 czerwca — powtórzył polityk.

Zaplanowane na 10 maja głosowanie nie doszło do skutku, z powodu szalejącej epidemii koronawirusa. Państwowa Komisja Wyborcza podjęła uchwałę, zgodnie z którą marszałek Sejmu Elżbieta Witek musi oznajmić nowy termin wyborów w ciągu 14 dni.

źródło: dorzeczy.pl

Reakcja
Przeczytaj również:  Tarczyński o opozycji: "PO ma tyle wspólnego z obywatelami co Milicja Obywatelska"
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej napisanych przez Marlena Piechocka
Załaduj więcej w  Polska

Sprawdź również

Tomasz Lis nie kryje oburzenia ułaskawieniem Jana Śpiewaka: “Zła decyzja”

Prezydent Andrzej Duda ułaskawił aktywistę Jana Śpiewaka, co nie spodobało się wielu osobo…