Była premier Polski Beata Szydło ostrzegła, że wprowadzenie w życie ekologicznego pakietu „Fit for 55″ w rezultacie doprowadzi do zubożenia Europejczyków.

W środę PE skoncentrował się na debacie o pandemii koronawirusa oraz rozmaitych rozwiązaniach ekologicznych zaproponowanych przez Komisję Europejską. Poruszono także kwestię praworządności w naszym kraju.

W czasie spotkania głos zabrała europoseł PiS Beata Szydło, która skrytykowała rygorystyczne rozwiązania zawarte w programie przedstawionym niedawno przez Fransa Timmermansa. Zdaniem polityk pomysły te przyczynią się do kryzysu w społeczeństwach UE.

– Już za kilka dni będziemy cieszyć się Bożym Narodzeniem. Będziemy świętować narodzenie Chrystusa. Ale dla wielu Europejczyków te święta są pełne obaw. Europa przeżywa w tej chwili bardzo wiele kryzysów. Ten, o którym tutaj tak wiele mówiono — związany z pandemią, ten, który związany jest z zagrożeniem naszej granicy ze strony reżimu białoruskiego i Putina, i też wreszcie to, że Europa bardzo ubożeje – powiedziała Beata Szydło w czasie debaty w PE.

Była premier zaznaczyła, że klimat należy chronić z myślą o przyszłych pokoleniach.

– Klimatu trzeba bronić, trzeba go ratować, trzeba wprowadzać takie zmiany, które dadzą przyszłym pokoleniom lepsze życie. Ale nie może to odbywać się kosztem Europejczyków. Nie może to odbywać się na zasadzie romantycznych wyobrażeń, że pakiet Fit for 55 zmieni wszystko na lepsze. Nie, on nie zmieni tego na lepsze. On doprowadzi do jeszcze większych problemów i zubożenia Europejczyków – wyjaśniła Szydło. Na koniec wezwała również do rewizji pomysłów zawartych w „Fit for 55″.

Zobacz również: Gates podsumował rok 2021 i przedstawił plany na kolejny: „Wielu z nas oswoi się z nową normalnością” [WIDEO]

Zobacz również: Kukiz postawił zdecydowany warunek: „PiS nie będzie mogło liczyć na mój głos”

Źródło: Twitter.com, DoRzeczy.pl

(Visited 148 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj