Prezes PiS Jarosław Kaczyński napisał list do uczestników Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej” i wyraził słowa wielkiego uznania dla ich postawy.

— Wyrażam wdzięczność, że daliście odpór wulgarnemu, barbarzyńskiemu nihilizmowi, który profanował miejsca kultu i symbole religijne, atakował kapłanów, a także niszczył narodowe świętości — napisał prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Wicepremier przypomniał, że spotkania z klubami „podczas których czuł się jak u siebie w domu”, zaczynały się od podziękowań za „ofiarną pracę dla sprawy, za patriotyczną i obywatelską służbę ojczyźnie, narodowi, polskości, słowem – temu wszystkiemu, co nas jako ludzi i Polaków duchowo konstytuuje”. Również i tym razem lider PiS był głęboko wdzięczny i nie zawahał się o tym wspomnieć.

— Jak zwykle, pięknie stanęliście w potrzebie, angażując się spontanicznie w obronę świątyń oraz tworząc Straż Patriotyczną pod hasłem „Brońmy Krzyża, obrońmy Polskę”. Po raz kolejny nie zawiedliście Państwo, dając odpór niebywale wulgarnemu, barbarzyńskiemu nihilizmowi, który na skalę dotąd w naszych dziejach niespotykaną profanował miejsca kultu i symbole religijne, atakował kapłanów, a także niszczył narodowe świętości — napisał Kaczyński przekonany, że uczestnicy wyrazili prawdziwe świadectwo wiary i miłości do ojczyzny.

Przeczytaj również:  Włodzimierz Czarzasty: Donald Tusk atakuje Lewicę

— To dzięki takim właśnie dającym w czasie próby świadectwo miłości wiary i ojczyzny postawom postawiliśmy tamę temu nihilistycznemu szaleństwu — kontynuował.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości zabrał również głos na temat drugiej fali pandemii koronawirusa, które zdaje się odsuwać w cień. Zaznaczył, że nie możemy tracić czujności oraz przede wszystkim pamiętać, że „wielkie strategiczne zwycięstwo zapewniło obozowi Zjednoczonej Prawicy możliwość realizowania programu i budowania polskiej wersji państwa dobrobytu”.

Kaczyński zaznaczył, że zbliża się czas pełen wyzwań, w którym musimy połączyć siły, by dalej pracować dla dobra Polski.

— Przed nami wiele wielkich wyzwań, które, tak jak poprzednie, wymagać będą od nas mobilizacji, zaangażowania, ofiarności i samozaparcia. Będziemy bowiem jako obóz wierności wierze i Polsce atakowani z różnych stron na wiele sposobów. Atakowani tym gwałtowniej, im większe będą nasze sukcesy w budowaniu sprawiedliwej i solidarnej Polski, silnej duchem i gospodarką, suwerennej, realizującej nasze polskie interesy Rzeczypospolitej — napisał wicepremier.

Zobacz również: Jerzy Owsiak został uniewinniony: „Świat się zmienia na naszych oczach”

Na koniec powiedział, że najważniejsza jest obrona polskich wartości, tak by mogły służyć przyszłym pokoleniom.

Przeczytaj również:  Gdańsk wydał 1,5 mln zł na wiaty przystankowe pod którymi trzeba wciągać brzuchy. Mieszkańcy płaczą ze śmiechu

— Brońmy Polski, brońmy tego wszystkiego, co ją i nas tworzy, by ona dalej trwała i była prawdziwym domem dla przyszłych pokoleń Polek i Polaków. Proszę przyjąć moje najserdeczniejsze pozdrowienia — podkreślił Kaczyński.

źródło: wpolityce.pl

(Visited 730 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here