Ministerstwo Zdrowia podało w piątek informację, że tylko 0,66 proc. w pełni zaszczepionych osób zakaziło się koronawirusem. Opublikowano również dane na temat zgonów. Wyniki wskazują, że umieralność na COVID-19 występuje w przeważającej ilości wśród osób niezaszczepionych.

Resort zdrowia przekazał za pośrednictwem portalu Twitter.com, że łączna liczba zakażeń koronawirusem w Polsce od momentu, w którym rozpoczęto szczepienia drugą dawką, to dokładnie 1 394 430 (stan wiedzy na 06.08.2021). Wśród nich jest zaledwie 9 211 osób, które zakaziły się koronawirusem mimo pełnego zaszczepienia. Wynika z tego, że tylko 0,66 proc. w pełni zaszczepionych osób zostało zakażonych.

Zobacz również: Andrzej Sośnierz szczerze: Uważam, że niepotrzebnie się zaszczepiłem

Ministerstwo Zdrowia podało również, że zgony osób chorych na COVID-19, które się wcześniej szczepiły, wyniosły 1,64 proc. wszystkich odnotowanych przypadków zgonów osób zakażonych. Co istotne, zgony te nie były wynikiem zaszczepienia się.

Rządowe dane z piątku mówią, że w Polsce wykonano od grudnia ubiegłego roku ponad 34 mln 806 tys. iniekcji. W pełni zaszczepione – czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca, a także jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson – jest ponad 17 mln 735 tys. osób.

Przeczytaj również:  Polskie Porozumienie Kynologiczne dokona rewolucji? Ministerstwo daje zielone światło

Niedawno minister Adam Niedzielski reprezentujący Ministerstwo Zdrowia przyznał na antenie RMF FM, że niepokoi go trwająca „wojna antyszczepionkowa”, szczególnie z perspektywy czwartej fali pandemii, która „jest już w Polsce”.

— Przez ostatnie wydarzenia szczepienia nie idą tak dynamicznie i nie realizują dalej swego celu tłumaczył Niedzielski.

Minister przyznał też, że mimo czwartej fali, po wzięciu pod uwagę nie tylko samej liczby nowych zakażeń oraz procentu hospitalizacji i zgonów, ale też liczby osób zaszczepionych, to „wciąż jesteśmy w komfortowej sytuacji”.

Zobacz również: I Prezes Sądu Najwyższego wydała zarządzenia w sprawie Izby Dyscyplinarnej w związku z wyrokiem TSUE

Dodajmy też, że podczas tej samej rozmowy Adam Niedzielski poinformował, iż Rada Medyczna zachęca do podania trzeciej dawki szczepionki przeciw COVID-19. Kolejny zastrzyk miałby dotyczyć tych grup, które są najbardziej narażone na ryzyko zakażenia.

Przeczytaj również:  Encyklopedia Antykultury, czyli książka, którą każdy człowiek powinien mieć na półce. Dlaczego?

Źródło: naTemat.pl

(Visited 1 414 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj