propolski.pl: Minister Dworczyk

Minister Dworczyk skomentował słowa Tuska: Tani polityczny teatr

Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk skomentował ostatnią wypowiedź Donalda Tuska, podsumowując, że daleko jej do szczerości i wiarygodności.

— Lider partii głosującej w Parlamencie Europejskim za rezolucją przeciwko Polsce udający walkę o środki z Funduszu Odbudowy, to przykład hipokryzji i taniego politycznego teatru — powiedział minister Dworczyk.

Nowy lider PO podczas spotkania w Sopocie obiecywał, że Polacy nie muszą się niczego obawiać, ponieważ i tak otrzymają pieniądze z Brukseli. Dodał przy tym, iż „nikomu w Europie nie przyszło i nie przyjdzie do głowy, żeby karać Polaków za upór pisowskiej władzy”.

— Polska i Polacy, tak czy inaczej, te pieniądze dostaną. Mogę wszystkich uspokoić: nikomu do głowy w Europie taki pomysł nie przyszedł do głowy i nie przyjdzie — to mogę zagwarantować — żeby karać Polaków za ten konflikt i za ten upór PiS-w w sprawie dławienia polskiej praworządności. Pytanie, jak szybko PiS wywiąże się z danej publicznie obietnicy, jaka została złożona w Brukseli, czyli wycofa się z tzw. Izby Dyscyplinarnej, czyli tego ciała, które miało karać sędziów, którzy nie chcą słuchać pisowskiej władzy — stwierdził Donald Tusk.

To właśnie do tej wypowiedzi nawiązał szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk w swoim wpisie na Twitterze. Skomentował tym samym wtorkową debatę w PE, podczas której nie brakowało ostrych ataków pod adresem polskiego rządu. Debata dotyczyła wyroku TK w kwestii wyższości konstytucji nad prawem unijnym.

Minister Dworczyk ocenił we wpisie, że premier Morawiecki „broni niezależności Polski w kluczowych kwestiach, jednocześnie zwracając uwagę na realne problemy UE”. Dodał przy tym, czym w tym czasie zajmuje się Donald Tusk i co w rzeczywistości jego polityka oznacza.

Szef KPRM w swoim kolejnym wpisie podkreślił, że Donald Tusk powinien porozumieć się w tej sprawie z Elżbietą Bieńkowską i ustalić z nią jedną wersję. Była komisarz UE jeszcze wczoraj straszyła, że nasz kraj nie otrzyma pieniędzy z Brukseli.

Aby Polska mogła wykorzystać środki w ramach Funduszu Odbudowy, najpierw musi poczekać, aż Bruksela przyjmie Krajowy Plan Odbudowy. Z Funduszu Odbudowy nasz kraj będzie miał do dyspozycji 58 mld euro.

Zobacz również: Donald Tusk uspokaja: Polska dostanie pieniądze z UE. Mogę to zagwarantować

Zobacz również: Komorowski knuje przeciwko Kaczyńskiemu? “Trzeba się go będzie pozbyć”

źródło: niezalezna.pl, Twitter.com

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these