Były prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew opublikował wpis, który stanowił pewnego rodzaju podsumowanie polityków z zachodniej Europy. Nie zabrakło również mocno obraźliwych słów o prezesie PiS Jarosławie Kaczyńskim i Mateuszu Morawieckim.

Dmitrij Miedwiediew wiele razy publikował dosadne wpisy, w których pełno było gróźb i obelg. Przypomnijmy, że rosyjski polityk groził, chociażby Szwecji i Finlandii, które wyraziły deklarację dołączenia do NATO.

Były prezydent Rosji postanowił wypowiedzieć się na temat jakości zachodnich polityków. Miedwiediew stwierdził, że poziom ich spadł „w ostatnich 20 latach”.

– Jest oczywiste, że w Europie nie ma nawet śladu polityków na poziomie Helmutha Kohla, Jacquesa Chiraka czy Margaret Thatcher – podkreślił.

– Silni politycy nigdy nie byli rusofobami – ocenił Miedwiediew. Wyjaśnił przy tym, że nie ma na myśli rzekomego braku prorosyjskich polityków w Europie, tylko że są oni technokratami.

– Niektórzy z nich są specjalistami o wysokich kwalifikacjach, ale nikim więcej. I tu leży problem! Tacy ludzie mogą prawidłowo sformułować pomysł, wydać właściwe polecenia asystentom. Ale nie są w stanie wziąć odpowiedzialności. Ukryją się, odwołają do instrukcji, do warunków rynkowych, nawet do zmian klimatycznych, ale nie podejmą decyzji – mówił Rosjanin.

Przeczytaj również:  "Zachowywaliśmy się jak głupcy". Bill Gates o nowej pandemii

Miedwiediew uznał, że podejmują oni decyzje z wielkim opóźnieniem.

– Prawdziwy polityk nie boi się podejmowania decyzji. Tak, może popełniać błędy, a nawet przegrać. Ale będzie to wartościowa porażka. Każdy przywódca jest wyjątkowy, ale polityk to ktoś, kto jest w stanie podjąć niepopularną decyzję i wziąć za nią odpowiedzialność – pisał.

Na koniec postanowił obrazić polskich przywódców, mówiąc:

– Nie mówię o różnych politycznych wyrzutkach. O patentowanych rusofobach wypluwających z siebie strumienie antyrosyjskich paskudztw, różnych Kaczyńskich i Morawieckich, nieznanych, nieznaczących emerytach, którzy próbują oferować swoje marne recepty w kwestii światowego porządku – zaznaczył Miedwiediew.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Korwin nie wytrzymał po wpisie Sasina: „Oni nie dorośli, by rządzić!”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Komisja Europejska zakaże chowu klatkowego? Podano możliwą datę

źródło: DoRzeczy.pl

(Visited 361 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj