W czasie spotkania polityków kilku ugrupowań na antenie Polsat News miała miejsce nerwowa wymiana zdań w związku z nowymi przepisami dotyczącymi COVID-19.

Ekonomista Sławomir Mentzen w mocnym tonie skomentował przepisy, które przez przeciwników zostały określone „lex konfident”.

Bolesław Piecha z PiS skrytykował Mentzena, mówiąc:

– Trudno mi rozmawiać na początku z przedstawicielem Konfederacji, panem Mentzenem, ponieważ to są ludzie zafoliowani na pewną wiedzę ogólnomedyczną i trudno o takich ludziach rozmawiać. Jestem lekarzem, od wielu lat zajmuję się zdrowiem publicznym i ja na takie ex catedra wypowiedzi nigdy bym się nie zdecydował, bo trzeba mieć trochę pokory własnej niewiedzy, ale to zostawmy – mówił przedstawiciel PiS.

Tymczasem Sławomir Mentzen nie pozostał mu dłużny i również nie przebierał w słowach.

– Pan poseł Piecha jest człowiekiem szalonym i niestety trzeba to powiedzieć wprost. Zaproponowany przez niego „lex konfident”, czyli ustawa, za pomocą której jeden pracownik miałby donosić na drugiego pracownika, dlatego że dostał pozytywny test, jest czymś całkowicie skandalicznym – mówił ostro polityk Konfederacji.

– Taka ustawa zmusiłaby 14-15 milionów Polaków do cotygodniowego testowania się, kosztem ponad 50 mld zł rocznie. Nie wiem, skąd te pieniądze miałyby się wziąć. Nie wiem, gdzie te kolejki ludzi, mających się co tydzień testować, miałyby się ustawiać. Jest to kompletnie szalony pomysł, wzięty rodem z jakichś państw bolszewickich – dodał wzburzony.

Zobacz również: O. Rydzyk: „Sprawa pandemii bardzo kłóci nas Polaków. Dajmy argument prawdy”

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

Zobacz również: Tomasz Kammel zaliczył wpadkę: „Najszczerzej przepraszam wszystkie moje panie od matematyki”

źródło: polsatnews.pl, Twitter.com

(Visited 980 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj