propolski.pl: Kto zastąpi Kaczyńskiego?

Media już wiedzą, kto zastąpi Kaczyńskiego! Padło konkretne nazwisko

Nadchodzą poważne zmiany w rządzie. Ujawniono potencjalne nazwisko zastępcy wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego.

Kilka dni temu szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk przyznał, że istnieje ryzyko, że prezes PiS wkrótce zakończy pracę na stanowisku wicepremiera do spraw bezpieczeństwa. Jak podsumował „moment odejścia z rządu się zbliża”.

O odejściu na emeryturę Jarosława Kaczyńskiego mówiono od dłuższego czasu. PAP w minionym roku informowała, że szef PiS zrezygnuje z rządowego stanowiska na początku obecnego roku.

Wojna na Ukrainie sprawiła, że Kaczyński postanowił pozostać na stanowisku.

– Na sobotniej konwencji pan premier Kaczyński zapowiedział skupienie się na polityce wewnętrznej i zapowiadając ofensywę partii, zapowiedział również, że będzie prowadził tę ofensywę jako nasz lider, jako lider naszego obozu politycznego – powiedział Michał Dworczyk.

Jest prawdopodobne, że nowym wicepremierem do spraw bezpieczeństwa zostanie Mariusz Błaszczak, który jest aktualnie ministrem obrony narodowej. Do tej zmiany może dojść jeszcze w czerwcu.

– Doniesienia pochodzą od informatorów medium, którzy chcieli zachować anonimowość – przekazało Radio Zet.

– Zgodnie z doniesieniami, Mariusz Błaszczak zostanie przewodniczącym utworzonego specjalnie dla Jarosława Kaczyńskiego Komitetu do spraw Bezpieczeństwa Narodowego, a także wicepremierem. Nadal będzie też szefem resortu obrony narodowej. Rozwiązanie, aby to Błaszczak przejął rządową schedę po Kaczyńskim, w partii popiera między innymi wicepremier Jacek Sasin – dodano.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kanclerz Scholz ma poczucie humoru: Niemcy są jednym z głównych zwolenników Ukrainy

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Trzaskowski tłumaczy się ze słów o „dupiarzu”: Jestem osobą nietuzinkową [WIDEO]

źródło: Radio ZET

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these