Polityk partii PiS, Gabriela Masłowska w rozmowie z TVN otrzymała pytanie na temat sposobów, jakie Polacy mają stosować, kiedy na co dzień konfrontują się z drożyzną. Rada przedstawiona przez polityk wywołała oburzenie wśród komentujących Polaków.

Ludzie konfrontujący się z drożyzną wiedzą co mają robić. Po pierwsze: otrzymują pomoc, wynagrodzenia i inne dochody nominalne nie ulegają zmianie – wyjaśniła Masłowska.

„To, co można zrobić – oszczędzanie”

Po chwili zastanowienia dodała, że rodziny i przedsiębiorstwa „otrzymują ogromną pomoc w tym zakresie”, dzięki której – według polityk – mogą „obniżać koszty utrzymania”.

I to, co można w tej chwili zrobić – oszczędzanie, jest naturalną cechą każdego Polaka. W takich sytuacjach ludzie szczególnie oszczędzają – doradziła Polakom.

Przypomnijmy, że Masłowska była kandydatką partii PiS do Rady Polityki Pieniężnej – organu decyzyjnego Narodowego Banku Polskiego.

Ciąg dalszy artykułu znajduje się pod materiałem wideo

PiS winnym wywołania inflacji?

Politycy ZjeP [„Zjednoczona Prawica” – formalna nazwa rządzącej koalicji] coraz częściej muszą się konfrontować przed zarzutami dziennikarzy i wyborców, wytykających rządzącej partii winę za wzrost inflacji, która we wrześniu – przypomnijmy – przebiła poziom 17%. Ostatnim razem porównywalne poziomy inflacji były notowane w latach 90.

CZYTAJ TEŻ: Pereira twierdził, że informacja o dymisji Dworczyka jest „nieprawdziwa”. Przypomnijmy, jak było

CZYTAJ TEŻ: „Jesteśmy wszyscy zakładnikami maniaka”. Rosyjski raper popełnił samobójstwo przez mobilizację

Źródło: TVN24

(Visited 123 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj