Marta L., liderka Strajku kobiet została postawiona w akt oskarżenia. Sprawa dotyczy wydarzeń z marszy oraz działalności zawodowej aktywistki.
Akt oskarżenia skierowała Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Sprawa dotyczy znieważania policjantów oraz spowodowanie zagrożenia epidemicznego w trakcie manifestacji feministycznych.
Zobacz również: Warszawa cenzuruje! 41 posłów za zakazem wjazdu dla antyaborcyjnych i antyLGBT furgonetek
— Prokuratura Okręg. w Wa-wie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Marcie L. między innymi za znieważanie policjantów i spowodowanie zagrożenia epidemicznego w związku z organizacją zgromadzeń w trakcie pandemii. To efekt zawiadomienia złożonego przez prawników Ordo Iuris — przekazał na Twitterze mec. Bartosz Lewandowski z Ordo Iuris.
Prokuratura Okręg. w Wa-wie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Marcie L. między innymi za znieważanie policjantów i spowodowanie zagrożenia epidemicznego w związku z organizacją zgromadzeń w trakcie pandemii. To efekt zawiadomienia złożonego przez prawników @OrdoIuris https://t.co/YrM4zH5XHV
— Bartosz Lewandowski (@BartoszLewand20) July 9, 2021
Marta L. jest liderką „Strajku Kobiet”, który wyrósł na kanwie protestów po decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie tzw. aborcji eugenicznej. 22 października 2020 roku Trybunał Konstytucyjny zdecydował, że aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodna z ustawą zasadniczą. Ten wyrok wywołał falę protestów. Manifestanci nie unikali przemocy, atakowali kościoły i ludzi ich broniących, policję oraz dewastowali przestrzeń publiczną i prywatną.
W listopadzie ub.r. „Gazeta Polska” napisała, że Marta L., prowadząc różne biznesy, popadła w konflikt z prawem. Według „GP”, liderka Strajku Kobiet jest oskarżona o zablokowanie kontroli inspekcji pracy w swojej firmie. Jej nazwisko pojawia się również w śledztwie dotyczącym nadużycia uprawnień przez kierujących Operą Wrocławską.
Zobacz również: Wielkopolskie: Śmierć 36-letniej nauczycielki w związku z zaszczepieniem przeciw COVID-19?
Niedawno na profilu „Strajku Kobiet” opublikowano wpis, w którym przekonywano, że model rodziny złożony z kobiety, mężczyzny oraz dzieci jest… „faszystowski”. Po fali krytyki wpis został zmieniony.
Źródła: DoRzeczy.pl, Twitter.com