Kolejny Marsz Równości, który przeszedł w sobotę ulicami Szczecina, odznaczał się wyjątkowo mocnym i wulgarnym przekazem. Nie zabrakło na nim obrażania i prowokacji pod przykrywką haseł o miłości, tolerancji i równości. Czyli w praktyce tak, jak zwykle.

Uczestnicy przyodziani w kolorowe szaty i barwne transparenty po raz kolejny publicznie znieważyli polityków prawicy i nie szczędzili przy tym mocnych słów i epitetów.

Zebrani demonstranci odznaczali się pobudzeniem i emocjonalnym przekazem w głoszeniu swoich światłych mądrości i przekonań.

— Duda, Ziobro, Czarnek, Kruk, Kowalski, Jaki, Matecki, Brudziński i wam podobni ziomkowie, wybijcie sobie z waszych łbów naziolskie rojenia o dezynfekowaniu Polski z LGBT — mówiła jedna z liderek całego spotkania.

— Nie damy się wymazać, jesteśmy tu, będziemy żyć tak, jak nam się podoba, a naziolskie wysrywy będziemy nazywać po imieniu. I my wygramy, bo radni niestety przeliczają nasze życia na wartość unijnych funduszy — słyszymy na nagraniu.

Ponadto pojawiło się wiele obelg pod adresem pieśni religijnych, z których uczestnicy zwyczajnie sobie drwili.

— Oto jest dzień, który dał nam Pan. Pamiętajcie — apostazja! — śpiewano.

— Marsz tolerancji i równości, kpiny z pieśni śpiewanej przez dzieci podczas Pierwszej Komunii Świętej: „Oto jest dzień, który dał nam Pan… weselmy się i radujmy się nim. Pamiętajcie — apostazja! — krzyczy facet przebrany za babę. Po co to? Co to ma wspólnego z tolerancją? — zapytał radny PiS Dariusz Matecki na Twitterze.

Do Szczecina przyjechał także niemiecki europoseł Niklas Nienaß, który apelował m.in.: „nie pozwolimy Kaczyńskiemu ani Orbanowi odebrać naszych praw” nawiązując przy tym do procesu KE, by pozbawić Polskę dofinansowania za tzw. „Strefy wolne od LGBT”. 

Zobacz również: Sondaż: Większość Francuzów nie wierzy w Boga i w ogóle nie interesuje się religią

Zobacz również: Krzysztof Bosak powiedział, co myśli o „sikających pod restauracją posłach Lewicy”

źródło: YouTube.com

(Visited 460 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj