Prezes Marszu Niepodległości Robert Bąkiewicz zapewnił, że wydarzenie dojdzie do skutku pomimo epidemii koronawirusa.

Pochód ruszy z ronda Dmowskiego o godz. 14: „Nasza cywilizacja, nasze zasady” — takie hasło będzie przyświecało tegorocznemu przemarszowi sił narodowych, patriotycznych, którym dobro Polski leży na sercu.

W głębszym założeniu chodzi o walkę z nurtem ideologicznym, a mianowicie z antykulturą, która coraz silniej próbuje wpływać na nasz kraj i Europę.

Organizatorzy zapraszają wszystkich patriotów i Polaków, słowami:

— Zapraszamy wszystkich patriotów i wszystkich Polaków, aby w tych trudnych chwilach dla Polski byli z nami i wspólnie z nami świętowali — powiedział Bąkiewicz.

Zobacz również: Maleńczuk uważa, że Kaczyński jest symbolem seksu: „Uwielbienie jest potężne”

W swojej wypowiedzi Robert Bąkiewicz podzielił się także odczuciem, co do przebiegu zbliżającego się święta. Wyraził nadzieję, na pomoc polskiej policji i rejestrację całego marszu.

— Mam nadzieję, że policja będzie zachowywała roztropność i będzie podejmowała analogiczne działania, jak do innych zgromadzeń, które odbywają się w ostatnich dniach. Wszyscy jesteśmy równi wobec prawa — podkreślił.

Ponadto dotknął on problemu, w którym to Polska coraz wyraźniej doświadcza nierównego traktowania. Chociażby w mediach poświęca się nadmiernie dużo czasu protestom, które służą skrajnie liberalnym światopoglądowo środowiskom. Takie podejście, stosowane przez lewicę, nazywa się tolerancją represywną.

Przeczytaj również:  Robert Winnicki do PiS: Stworzyliście legislacyjną biegunkę. Oto problemy, jakie wywoła przesunięcie wyborów

Zdaniem Bąkiewicza równe traktowanie postulatów wielu środowisk powinno być standardem. Niezależnie od tego, czy manifestujący są prawicowi i konserwatywni, czy lewicowi i postępowi.

Odnosząc się do ostatnich wypowiedzi Rafala Trzaskowskiego, wiceprezes dodał podczas konferencji:

Prezydent Warszawy niech zajmie się administrowaniem stolicy, a nie mówi, kto może, a kto nie może organizować marsz. Nie może pozwalać czy zakazywać. Jedyne negocjacje możemy podejmować z wojewodą mazowieckim.

źródło: wp.pl

(Visited 830 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj