Marek Jakubiak, były kandydat na prezydenta był gościem w TVP Info i wypowiedział się na temat aktualnej sytuacji na Ukrainie. Nie szczędził również mocnych słów pod adresem Niemców.

– Dlaczego Rosjanie mają się bać, skoro Niemcy nie ponieśli żadnej kary za zniszczenie Polski? Niemcy nie ponieśli żadnej kary za 8 milionów trupów w Polsce. Nie ponieśli żadnej kary za zniszczenie państwa polskiego i za to, że 70 lat byliśmy jeszcze w okowach komunizmu – powiedział Marek Jakubiak.

– Dziś mamy Rosję i morderstwa na oczach całego świata. A pytam się: czego mają się bać, skoro Niemcy się nie bali? Skoro Niemcy nie ponieśli żadnej kary? Niemcy, którzy są bogaci naszą biedą – dodał polityk.

W ocenie Jakubiaka „przez 40-50 lat Niemcy powinni za jedną miskę ryżu odbudowywać całą Europę”.

– Jeżeli do takich standardów nie doprowadzimy, to za każdym razem po kilkudziesięciu latach będzie się jakiś Putin, jakiś Hitler, jakiś Stalin znajdował, dlatego że nie ma kary dla morderców – podkreślił były kandydat na prezydenta.

Przeczytaj również:  Poszła na grzyby i dokonała strasznego odkrycia. O wszystkim poinformowała służby

W tym miejscu przypomniał słowa, jakie miał wypowiedzieć Stalin: „śmierć jednej osoby to tragedia, natomiast śmierć milionów to tylko statystyka”.

Marek Jakubiak nie szczędził mocnych słów pod adresem Niemców, którzy próbują uczyć nas demokracji, a w rzeczywistości odpowiedzialni są za straszne czyny. Poseł nie krył swojego niepokoju w związku z przyszłością, która jest dla naszego kraju nieprzewidywalna.

– Dlaczego w 1920 roku, kiedy Rosjanie na nas napadli, Niemcy rozkręcali tory, żeby do nas nie dojeżdżała pomoc? Dlaczego? Dlatego, że to jest standard. Do dziś to widzimy. Przyjrzyjcie się temu, co robią Niemcy. My mamy wroga tak samo na wschodzie, jak i na zachodzie. I nie jest to moja żadna obsesja, a raczej obawa przed przyszłością – oświadczył Marek Jakubiak.

Zobacz również: Najnowszy sondaż. PiS wciąż liderem, słabnie PO, Polska2050 i Konfederacja

Zobacz również: USA komentują masakrę w Buczy: „To część rosyjskiego planu inwazji”

źródło: TVP.Info

(Visited 1 296 times, 63 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj