Marcin Najman nagrał specjalne wideo, w którym zwrócił się do społeczności LGBT. Sportowiec odniósł się do ostatnich wydarzeń.

— Mam pytanie do społeczności LGBT, do „tęczowych”. Moi drodzy posłuchajcie, dlaczego wy okrywacie swoimi tęczowymi barwami polskie godło narodowe, polskie barwy narodowe? — zaczął Najman

— Przecież to jest po pierwsze niezgodne z prawem, to jest łamanie konstytucji, która mówi jasno, jak wyglądają polskie barwy narodowe i jak powinno wyglądać polskie godło. Przecież dzisiaj rocznica Bitwy Warszawskiej, ludzie życie oddawali za to, żeby można było żyć w Polsce, żeby polskie godło było biało-czerwone, żeby polskie barwy były biało-czerwone. Dlaczego wy tego nie potraficie uszanować? — zapytał.

Czytaj także: Warszawa: Zarobki w stołecznym ratuszu nawet trzy razy wyższe niż w rządzie

— Kto wam przeszkadza chodzić sobie ubranymi na tęczowo. Możecie każdy element garderoby mieć tęczowy. Możecie chodzić sobie z flagami tęczowymi, nikt wam tego nie zabrania. Czy ktoś te flagi tęczowe próbuje przemalowywać na bialo-czerwono? Nie. To są wasze flagi, chodźcie sobie z nimi. Dlaczego wy się awanturujecie? Dlaczego szukacie konfliktu i usilnie próbujecie wmówić ludziom, że dzieje się wam jakaś krzywda? — kontynuował.

Przeczytaj również:  Nie żyje znany dziennikarz. Był również sportowcem i członkiem zarządu PZPN

Czytaj także: Polski bohater oddał życie, by uratować trójkę niemieckich dzieci. Ich rodzice nie zamierzają dziękować

— Przecież możecie się ze sobą spotykać. Dziewczyny z dziewczynami, chłopaki z chłopakami, ani nikogo to nie interesuje, ani nikt wam tego nie przeszkadza. Macie pełną swobodę i nie wiem, z jakiego powodu robicie, to co robicie. To jest po prostu kur*a nie do zaakceptowania, to co się dzieje i potem jeszcze na koniec stawiacie się w roli ofiar. To nie może tak być. Poza tym nie szanujecie uczuć religijnych innych ludzi. Jeśli sobie ktoś nie życzy, żeby Matka Boska była w tle na tęczowo, to dlaczego ludzi prowokujecie? Czemu ludziom nie pozwalacie w spokoju się modlić? Wam nikt nie robi krzywdy, to wy robicie krzywdę innym. Takie jest moje zdanie i bardzo proszę, zastanówcie się nad tym — zakończył Najman.

Źródło: Twitter.com

(Visited 20 190 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj