Pisarka Manuela Gretkowska nie może ukryć zachwytu nad nowym kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta. Rafałowi Trzaskowskiemu poświęciła obszerny wpis na Facebooku i wymieniła jej zdaniem liczne zalety polityka.

— Od 1989 nie mieliśmy tak fotogenicznego prezydenta, Warszawy. Ani uwodzicielskiego kandydata na prezydenta Polski. Trzaskowski to zwycięzca sondaży typujących ideał Polaków w kategorii rządzący: mężczyzna w średnim wieku, odpowiedzialny, żonaty, dzieciaty. Na Tinderze też to mu by nie przeszkadzało, gdyby kandydował do kadencji trwałego związku — napisała Manuela Gretkowska.

Dalsza część wpisu artystki wybrzmiewała w podobnym tonie. Gretkowska rozpływała się nad miłą powierzchownością Trzaskowskiego i jego ambitnym zachowaniem.

— Polska chce wreszcie miłości, a nie tylko pierdolenia. Przeglądając prezydencką ofertę ostatniego 30-lecia widać, że zaletą Trzaskowskiego jest: brak okularów, wykształcenie, trzeźwość, również polityczna, brak brata bliźniaka, wąsów i niebycie kretynem. Jak na ten kraj to wyjątek i sukces. W dodatku Trzaskowski nie strzela z propagandowych armat, nie wije się do disco polo i suwerena tylko jazzuje. Może po ojcu muzyku ma tę jazzującą frazę. Przemawiając czasem improwizuje, ale precyzyjnie — oceniła Manuela Gretkowska.

Zobacz również: Trzaskowski szczerze: “Chcę za jedno podziękować PiS-owi…”

Dodała, że największą zaletą nowego kandydata KO na prezydenta jest niewątpliwie to, że zmaga się z Andrzejem Dudą, a jest to wielka odwaga. Podsumowała, że PiS zaczyna się chwiać i słabnąć.

— Czy Trzaskowski, prezydent obiecujący solidarność ze słabszymi, to zmieni? Nie wiem, ale wybuch entuzjazmu, z jakim się spotyka, świadczy o wzbierającym buncie przeciw PiS-owi — analizowała pisarka.

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 441 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj