Firma Neuralink opublikowała w sieci film, który jest jednocześnie zapisem eksperymentu na małpie. Zwierzęciu wszczepiono mikroczip i nauczono grać w grę ping pong. Neuralink jest zdania, że tego typu badania umożliwią postęp i rozwój osobom niepełnosprawnym i sparaliżowanym.

Dzięki mikroczipom nasza przyszłość może diametralnie się odmienić. W przyszłości zarówno zdrowi, jak i chorzy będą mogli korzystać z komputerów i telefonów komputerowych jedynie z pomocą swojego umysłu.

Na nagraniu widzimy, jak małpa — uczestniczka niezwykłego eksperymentu zaczyna grać w grę. Wcześniej nauczono ją posługiwać się joystickiem, a w nagrodę otrzymywała koktajl bananowy. W trakcie całego procesu zwierzęciu wszczepiono odpowiedni mikroczip.

Zobacz również: O majówce możemy zapomnieć? Niedzielski zdradził plany rządu

Urządzenie znajdujące się w mózgu małpy wysyłało do komputera dane, które pokazywały neurony odpowiedzialne za przewidywanie konkretnych ruchów w grze. Po pewnym czasie stało się coś zaskakującego. Makak nauczył się grać jedynie z pomocą swojego umysłu.

Nagranie szybko zyskało na popularności wśród internautów. Firma Neuralink, którą założył Elon Musk, poinformowała, że pracuje nad mikroczipami, które kiedyś będą stosowane w ciele ludzkim.

źródło: YouTube, tvp.info

(Visited 145 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Amerykański ekonomista udowodnił, że luka płacowa to nie efekt seksizmu i rasizmu – może stracić pracę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here