Małgorzata Rozenek często pokazuje się w mediach i korzysta z fali popularności. Małżonka Radosława Majdana przy okazji śmiało wypowiada się w ważnych tematach społecznych i politycznych.

„Perfekcyjna” pani domu Małgorzata Rozenek otwarcie krytykuje pomysły partii rządzącej, szczególnie nie popiera kontrowersyjnej inicjatywy obywatelskiej Kai Godek.

Prezenterce telewizyjnej nie spodobał się projekt o zaostrzeniu przepisów antyaborcyjnych. Potraktowała go jako ograniczający wolność Polek pomysł, któremu trzeba się koniecznie sprzeciwić. Rozenek podkreśliła, że debata nad tą inicjatywą ma się odbyć akurat w czasie pandemii koronawirusa, co sprawi, że kobiety nie będą mogły protestować na ulicach.

41-latka zamieściła obszerny wpis dotyczący projektu „Zatrzymaj aborcję”. Swoje słowa ozdobiła zdjęciem, na którym pozuje „uzbrojona” w środowy palec.

— W tym trudnym czasie kwarantanny, w czasie gdy wszyscy z pokorą staramy się wypełnić niełatwe, rządowe zarządzenia. W czasie kiedy próbujemy żyć pogodnie w pandemicznym czasach, a codziennie jesteśmy świadkami łamania przez władzę nałożonych przez władze obostrzeń, zostajemy jeszcze zmuszeni do stawania po stronie praw kobiet, tak jakbyśmy mieli za mało kłopotów, zmartwień i trosk, ale trzeba to zrobić. Trzeba głośno powiedzieć „nie” — napisała żona Radosława Majdana.

— Jako mama trójki dzieci poczętych dzięki metodzie in vitro, nie jest mi z aborcją po drodze. Moje życiowe doświadczenia zawiodły mnie dokładnie na drugą stronę tych dylematów, ale moje doświadczenie, życie, przekonanie, nie może być wykładnią dla wszystkich. Każdy z nas ma inną, ale tak samo ważną drogę. Każdy z nas ma prawo do podejmowania swoich decyzji w zaciszu swojego sumienia. Każdy z nas ma prawo do decydowania o sobie i każdy z nas ponosi konsekwencje swoich wyborów. Nie pozwólcie sobie tego odebrać — kontynuowała Rozenek.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

W tym trudnym czasie kwarantanny, w czasie gdy wszyscy z pokorą staramy się wypełnić, niełatwe rządowe zarządzenia. W czasie kiedy próbujemy żyć pogodnie w pandemicznym czasach, a codziennie jesteśmy świadkami łamania przez władzę, nałożonych przez władze obostrzeń. Zostajemy jeszcze zmuszeni do stawania po stronie praw kobiet, tak jakbyśmy mieli za mało kłopotów, zmartwień i trosk, ale trzeba to zrobić. Trzeba głośno powiedzieć NIE❗️jutro Sejm ma się zająć projektem ustawy całkowicie zakazującej aborcji (również w przypadku ciąży będącej wynikiem gwałtu, ciężkich uniemożliwiających życie wad wrodzonych płodu czy ciąży zagrażającej życiu matki?) projekt ustawy autorstwa Kai Godek i ORDO IURIS ma być czytany i głosowany w czasach w których rządzący powinni zajmować się upadającymi firmami, kurczącymi się miejscami pracy i dostępem do leczenia. Jako mama trójki dzieci poczętych dzięki metodzie In Vitro, nie jest mi z aborcją po drodze. Moje życiowe doświadczenia zawiodły mnie dokładnie na drugą stronę tych dylematów, ale moje doświadczenie, życie, przekonanie, nie może być wykładnią dla wszystkich. Każdy z nas ma inną ale tak samo ważną drogę. Każdy z nas ma prawo do podejmowania swoich decyzji w zaciszu swojego sumienia. Każdy z nas ma prawo do decydowania o sobie i każdy z nas ponosi konsekwencje swoich wyborów. Nie pozwólcie sobie tego odebrać❗️Być może rządzącym chodzi o to, że wraz z zakazem zgromadzeń, zabrano nam prawo do wyjścia na ulicę i protestowania. Być może chodzi o to, żeby dać pod stołem demokracji prezent Kościołowi? ????‍♀️????‍♀️ Powiedz NIE‼️‼️‼️ nie zgadzaj się na decydowanie o Tobie fundamentalistom, zrób to dla wszystkich kobiet w Polsce ❗️ życie potrafi nieźle zaskoczyć…

Post udostępniony przez Małgorzata Rozenek-Majdan (@m_rozenek)

źródło: pudelek.pl

(Visited 168 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj