Macierewicz zostanie w piątek odznaczony Orderem Orła Białego. Były minister obrony w pierwszym rządzie PiS zostanie uhonorowany najwyższym odznaczeniem Rzeczpospolitej w nagrodę za, jak czytamy, „znamienite zasługi cywilne i wojskowe”. Wątpliwości wzbudza fakt, że wręczenie tak ważnego odznaczenia miało odbyć się w tajemnicy przed opinią publiczną.

Prezydent Duda odznaczy także działaczy KOR Mirosława Chojeckiego oraz Piotra Naimskiego. Z kolei informację o uhonorowaniu Macierewicza jako pierwszy przekazał na Twitterze poseł Platformy Obywatelskiej Paweł Olszewski. Kancelaria Prezydenta potwierdziła te doniesienia. Wiele wskazuje na to, że opinia publiczna miała zostać niepoinformowana o zamiarach prezydenta.

Macierewicz z najwyższym odznaczeniem RP

Order Orła Białego to najwyższy order Rzeczypospolitej, ustanowiony w 1705 r., reaktywowany w 1921 r. Odznaczenie można otrzymać za „znamienite zasługi cywilne i wojskowe dla RP”, zarówno w trakcie wojny, jak i okresu pokoju. Pierwotnie otrzymywali go najwybitniejsi Polacy.

– Panie prezydencie, czy prawdą jest, że dzisiaj w tajemnicy przed społeczeństwem, wręcza Pan Antoniemu Macierewiczowi Order Orła Białego? Czy to za kłamstwa smoleńskie czy może za zdewastowanie armii? – napisał na Twitterze poseł Platformy Obywatelskiej Paweł Olszewski.

Przeczytaj również: Kaczyński oskarżył „przeciwników” o to, że chcą sfałszować wybory. Przywódca wezwał do stworzenia specjalnego „korpusu”

źródło: Twitter

(Visited 178 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj