Propolski.pl: Kaczyński Jarosław

Kaczyński oskarżył „przeciwników” o to, że chcą sfałszować wybory. Przywódca wezwał do stworzenia specjalnego „korpusu”

Kaczyński przekonuje swoich wyborców, że przeciwnicy grupy trzymającej władzę planują sfałszować nadchodzące wybory. Przywódca nie zamierza do tego dopuścić i już teraz obok stawianych oskarżeń zapowiedział utworzenie „korpusu ochrony wyborów”.

Prezes pisowców podczas swojego wystąpienia w Siedlcach oskarżył przeciwników władzy o chęć sfałszowania wyborów. Przywódca twierdził, że wybory w Polsce są organizowane przez samorządy (będące w sporej części w rękach opozycji), co jednak nie jest prawdą.

Kaczyński oskarża „przeciwników”

Nasi przeciwnicy już dzisiaj mówią, że jeżeli przegrają wybory to będą sfałszowane. A co to oznacza? Że sami chcą fałszować. Pamiętajcie, że wybory są organizowane w Polsce przez samorządy, a kto ma najwięcej samorządów? Ta druga strona niestety, szczególnie w dużych miastach – mówił przywódca do swoich wyborców i działaczy.

Wbrew temu co głosił prezes nowego państwa, za organizację wyborów w Polsce nadal odpowiadają Państwowa Komisja Wyborcza oraz jej organ wykonawczy, Krajowe Biuro Wyborcze. Samorządy natomiast służą pomocą na niższych szczeblach i ich rola ogranicza się do powoływania oraz funkcjonowania lokali wyborczych.

Kaczyński sugeruje, że wybory w Polsce były i są falszowane. Polityk rzucił propozycję, aby zmienić sposób liczenia głosów.

– Aby był on rzeczywiście transparenty i jawny, bo z tym bywa różnie – twierdził.

Przywódca wezwał także do utworzenia „korpusu ochrony wyborów”. Hipotetyczna formacja miałaby liczyć co najmniej 60 tysięcy osób.

To my raczej mamy prawo się obawiać fałszerstw ze strony PiS-u, który panicznie boi się utraty władzy – komentował sprawę marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

Z kolei posłanka Koalicji Obywatelskiej Kamila Gasiuk-Pihowicz przypomniała, że to władza dysponuje narzędziami do fałszowania wyborów.

Przeczytaj również: Czarnek rzeczywiście przeciwny „seksualizacji uczniów”? W ankiecie pytano 13-latków, „czy uprawiają przygodny seks”

Przeczytaj również: [NASZ NEWS] Grzegorz Braun ma zostać pozbawiony immunitetu już za tydzień

źródło: tvn24.pl

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these