propolski.pl: Król Karol wyszedł do Brytyjczyków

Ludzie płaczą za królową. Król Karol III do nich wyszedł [WIDEO]

Nowy król Wielkiej Brytanii Karol III zjawił się w piątek w Londynie i spotkał z ludźmi zgromadzonymi przed bramami Pałacu Buckingham.

– Przez całe życie Jej Królewska Mość, Królowa, moja wspaniała matka była inspiracją oraz przykładem dla mnie i całej rodziny – powiedział w swoim orędziu Karol III.

Nowy monarcha przyjechał w piątek do Londynu, gdzie znajdował się tłum Brytyjczyków. Karol III podszedł do ludzi i prowadził z nimi rozmowy.

– Przez całe życie Jej Królewska Mość, Królowa, moja wspaniała matka była inspiracją oraz przykładem dla mnie i całej rodziny. Czujemy teraz największy dług, jaki rodzina może mieć wobec matki. Za miłość, kierowanie, zrozumienie, uczucie i przykład. Obok mojego osobistego głębokiego smutku i uczucia całej rodziny, razem z tak wieloma z was w Zjednoczonym Królestwie i na całym świecie czujemy głębokie poczucie wdzięczności za ponad 70 lat, gdy moja mama służyła narodom tak wielu miejsc – powiedział nowy król Wielkiej Brytanii.

Ponadto podkreślił, że bardzo istotna jest pamięć o zmarłej królowej.

– Uroczyście przysięgam, że przez cały czas, który Bóg mi jeszcze da, będę stał na straży zasad konstytucyjnych leżących w sercu naszego narodu. Niezależnie od tego, gdzie mieszkacie, niezależnie skąd pochodzicie i jakie są wasze przekonania, będę wam służył z lojalnością, szacunkiem i miłością, tak jak to czyniłem to przez moje życie. Przez całe życie Jej Królewska Mość, Królowa, moja wspaniała matka była inspiracją oraz przykładem dla mnie i całej rodziny. Czujemy teraz największy dług, jaki rodzina może mieć wobec matki. Za miłość, kierowanie, zrozumienie, uczucie i przykład – podkreślił.

– Obok mojego osobistego głębokiego smutku i uczucia całej rodziny, razem z tak wieloma z was w Zjednoczonym Królestwie i na całym świecie czujemy głębokie poczucie wdzięczności za ponad 70 lat, gdy moja mama służyła narodom tak wielu miejsc – dodał Karol III.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Grzegorz Schetyna szczerze o tym, co wydarzy się zimą: „Wszyscy zobaczymy”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Nazywają mnie pijaczyną”. Borys Szyc czuje się zraniony

źródło: Twitter

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these