Katarzyna Lubnauer była gościem w „Kwadransie Politycznym” na antenie TVP. Wypowiedziała się na temat przyszłości politycznej opozycji oraz negocjacji ws. unijnego budżetu.

— Nowa Solidarność to jest coś więcej. Musimy ujarzmić energię Polaków, tych, którzy z entuzjazmem włączyli się w kampanię Rafała Trzaskowskiego. Zarówno środowiska polityczne, NGO, samorządowe — spróbować skonsolidować, by za 3 lata wygrać wybory — powiedziała Katarzyna Lubnauer.

— Każdy obywatel może być Sebastianem K czy innym obywatelem, który zderzy się z państwem i musi mieć pewność, że ma prawo do tego, by w sądach były respektowane jego prawa — przekonywała była przewodnicząca Nowoczesnej. Jako gość programu odniosła się również do negocjacji ws. unijnego budżetu.

Zobacz również: Przykra chwila dla Lisa. Musiał w „Newsweeku” przeprosić Pawłowicz

— Po raz pierwszy budżet będzie połączony z ochroną klimatu. Po raz pierwszy budżet będzie połączony z praworządnością. To powiedział przewodniczący Rady Europejskiej. Negocjowany był nie tylko budżet UE, ale też Fundusz Odbudowy, który jest potrzebny tu i teraz. Jest odniesienie do praworządności, nie ma co zakłamywać rzeczywistości. Decyzje będzie podejmować większość kwalifikowana, veto Polski czy Węgier nic nie zmieni — mówiła lewicowa polityk.

Przeczytaj również:  Morawiecki popadł w potężny konflikt z Sasinem. "Doszło do ostrej wymiany zdań. Mogą polecieć głowy"

źródło: wpolityce.pl

(Visited 131 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj