propolski.pl: Marek Jakubiak o Niemcach

Marek Jakubiak pochwalił rząd: Zrobił bardzo odważny ruch. Wielki szacunek

Marek Jakubiak, który był gościem w TVP Info, pochwalił polski rząd za wdrażane działania. Od 1 lutego wprowadzono m.in. niższy VAT na paliwo, energię oraz żywność. Jest to efekt wejścia w życie tarczy antyinflacyjnej 2.0.

– Wielki szacunek dla polskiego rządu, dlatego że prawie żaden rząd w Europie nie zdecydował się na zmniejszenie swoich przychodów w kryzysie – powiedział Marek Jakubiak.

– VAT to jest ostatni element naliczania ceny. Nalicza się go od kwoty netto, która jest finalnym produktem każdego dostawcy. Tutaj jest bardzo duża rola ostatniego szczebla, czyli handlu, który po doliczeniu marży, do tych cen dolicza VAT. Jest kwestia, czy ten VAT jest naliczony prawidłowo, czy nie. To jest bardzo proste do policzenia i myślę, że uczciwe sieci handlowe będą wiedziały, co w tej kwestii zrobić, bo to jest dodawanie i odejmowanie – stwierdził były kandydat na prezydenta. Ponadto wyjaśnił, że „to państwo rezygnuje z części swoich przychodów po to, żeby było taniej na przykład na stacjach benzynowych”.

Polityk nie szczędził pochwał dla obozu rządzącego za przemyślane decyzje w czasie nadciągającego kryzysu. Dodał, że Polska pod tym względem wyróżnia się na tle innych krajów.

– Tutaj wielki szacunek dla rządu, dlatego że prawie żaden rząd w Europie nie zdecydował się w kryzysie na zmniejszenie swoich przychodów. To jest bardzo odważny ruch i przedsiębiorcy z całą pewnością to docenią – oświadczył Marek Jakubiak.

Zobacz również: Dania znosi wszystkie obostrzenia covidowe: „Witamy życie, które znaliśmy”

Zobacz również: Szef Węgierskiego Banku Narodowego: Od Polski można się nauczyć, jak wyjść z komunizmu

źródło: DoRzeczy.pl, TVP.Info

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these