W ostatnich dniach nie brakuje medialnych doniesień o możliwym powstaniu nowego sojuszu na linii Londyn-Warszawa-Kijów. Ma on stanowić odpowiedź na agresywne plany Władimira Putina. Do wspomnianego porozumienia odniósł się Sławomir Mentzen z Konfederacji.

Relacja między Rosją a Ukrainą jest od kilku tygodni wyraźnie napięta i nerwowa. Media donoszą o tym, że Putin zgromadził na granicy z Ukrainą nawet 100 tys. żołnierzy, co stało się przyczyną wielu spekulacji na temat możliwego konfliktu zbrojnego.

Jak informuje redakcja BBC, w odpowiedzi na zaognienie całego konfliktu Wielka Brytania, Ukraina i Polska planują powołać do życia nowy sojusz. Nie są to jeszcze pewne informacje, chociaż do tej pory premier Morawiecki w czasie wizyty w Kijowie zapewniał o wsparciu Polski dla Ukrainy.

– Jesteśmy gotowi, tak jak o tym przed chwilą rozmawialiśmy, przekazać Ukrainie kilkadziesiąt tysięcy sztuk pocisków i amunicji artyleryjskiej, zestawy pocisków przeciwlotniczych Grom, ale także lekkie moździerze oraz drony rozpoznawcze i innego rodzaju broń o charakterze obronnym – mówił premier Mateusz Morawiecki.

Pomysł zacieśnienia współpracy polsko-ukraińskiej nie przypadł do gustu niektórym politykom, szczególnie przedstawicielom Konfederacji.

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

– To świetna wiadomość, że Brytyjczycy znowu chcą walczyć z wrogiem do ostatniego Polaka – napisał Sławomir Mentzen na Twitterze.

Zobacz również: Najstarsza piekarnia w Toruniu kończy działalność. Przedsiębiorcy cierpią za sprawą cen prądu i gazu

Zobacz również: Kaczyński stracił cierpliwość i zmiażdżył posła Nitrasa: Do lekarza! [WIDEO]

źródło: Twitter.com

(Visited 2 384 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj