Działaczka Kongresu Kobiet Danuta Wawrowska na łamach „Wysokich Obcasów” wspomniała Martę Lempart. Lewicową liderkę opisała w pochlebnych słowach mówiąc: — Do naszego namiotu wchodzi duża dziewczyna i mówi: „Znajdzie się dla mnie miejsce, bo jestem cholernie zmęczona?”. We wszystkim jest konkretna, zadaniowa, nie marudzi, nie owija w bawełnę — czytamy.

W artykule zwrócono uwagę na to, że Lempart nie otrzymała nagrody Global Thinkers w 2016 r. za zainicjowanie „czarnego protestu”, chociaż z pewnością jej się należała. Doceniono za to posłanki Agnieszkę Dziemianowicz oraz Barbarę Nowacką.

Dziennikarka jest zdania, że nagroda należała się liderce Strajku Kobiet: — To była Marta, ona rzuciła pomysł, organizowała. Doceniam działania polityczek, ale aż się prosiło, żeby powiedziały: „Marta, to też twoja nagroda”.

O aktywistce pozytywnie wypowiedziała się również politolog dr Anna Materska-Sosnowska, która podkreśliła, że Lempart jest bardzo zapracowaną kobietą, jednak zawsze odbiera telefony bądź oddzwania. Wyznała, że liderka musiała zmienić numer telefonu ponieważ „jej dane opublikowali neofaszyści”.

Zobacz również: Ian McKellen przyjął szczepionkę na koronawirusa. Aktor grający Gandalfa zdał relację w mediach [WIDEO]

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

— Chwilę wcześniej w wywiadzie — 27 października, pięć dni po wyroku tzw. Trybunału – mówiła mi, kiedy zapytałam ją, czy nie boi się, że rządowa propaganda w TVP będzie chciała zwalić winę za pandemię na Strajk: — Ja się, k…., boję, że mnie zabiją. Boję się o ludzi na ulicach. Reszty się nie boję — czytamy w artykule.

Z dziennika dowiadujemy się jednak, że Lempart pomimo pogróżek pozostała nieugnięta i powtarzała: — Wiesz co? Ja nie jestem niezbędna. Ludzie sobie poradzą, to już toczy się samo. Boję się tylko o bliskich i współpracowników.

źródło: tysol.pl

(Visited 6 008 times, 1 visits today)

3 KOMENTARZE

  1. Tworzy mit wokół siebie. Kto by chciał ruszać takie coś ? wulgarne , brzydkie, nie kobiece, jakieś ohydne monstrum. To na pewno nie Matka Polka. Może do kamieniołomów by się nadawała.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj