propolski.pl: Lech Walesa szuka partnerów do nowego biznesu

Lech Wałęsa szuka partnerów. Legenda „Solidarności” wchodzi w świat biznesu

Lech Wałęsa postanowił zadbać o swoje finanse i spróbować sił w biznesie. Wyjaśnił, że po 50 latach w polityce musi coś zmienić w swoim życiu.

— Postanowiłem włączyć się w świat biznesu, który zapewni mi godziwe utrzymanie i tu spróbować swoich sił — napisał laureat pokojowego Nobla, Lech Wałęsa.

— Nie zwracałem zbytnio uwagi na finanse zawsze w 100% stawiając sprawy społeczne i politykę na pierwszym miejscu. Dzisiaj w dobie kryzysu wywołanego pandemią muszę zacząć myśleć o swoich sprawach i zadbać o swoje finanse. Postanowiłem włączyć się w świat biznesu, który zapewni mi godziwe utrzymanie i tu spróbować swoich sił. Politykiem pewnie zostanę już do końca swoich dni, ale już nie jako główne moje zajęcie — dodał w mediach społecznościowych były prezydent.

Zobacz również: Zdewastowano pomnik Lecha Kaczyńskiego w Siedlcach. „Na miejscu wykonano oględziny”

Polityk nie przybliżył szczegółów swojego nowego pomysłu i nie powiedział, jaki biznes ma na myśli. Z jego słów jednak wynika, że szuka najlepszych partnerów do biznesu.

— Zapraszam właścicieli firm i moich przyjaciół, aby usiedli ze mną do stołu i wspólnie zbudowali biznesplan i dochodową markę — zwrócił się do potencjalnych inwestorów.

Już pod koniec zeszłego roku Lech Wałęsa poważnie narzekał na swoje zarobki.

— Jestem bankrutem! — oświadczył załamany.

Okazało się, że pandemia przeszkodziła Wałęsie w wyjazdach, podczas których udzielał wykładów na całym świecie. Była to jedna z jego możliwości pozyskiwania pokaźnych środków na życie.

Zobacz również: Bill i Melinda Gates ogłosili, że się rozwodzą: „Nie możemy już się rozwijać”

Lech Wałęsa ma do dyspozycji jedynie prezydencką emeryturę, która jak twierdzi nie starcza mu na godne przeżycie. Po upływie kadencji dostaje pensję w wysokości 3/4 kwoty wcześniejszego wynagrodzenia zasadniczego, czyli niespełna 10 tys. zł. Otrzymuje również około 12 tys. zł miesięcznie na prowadzenie biura.

Drodzy Rodacy. Większość swojego życia poświęciłem sprawom społecznym. Najpierw walcząc o demokrację w wolnych…

Opublikowany przez Lecha Wałęsę Poniedziałek, 3 maja 2021

źródło: money.pl, tysol.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these