Po ostatnich kontrowersyjnych wypowiedziach, które ujrzały światło dzienne, Lech Wałęsa nieco przycichł. Podobno postanowił wycofać się z aktywnego komentowania polityki. Były prezydent milczy i nie zamieszcza żadnych dłuższych wpisów.

Odmawia też udzielania wywiadów i nie odnosi się do bieżących wydarzeń w kraju. Na jego profilu na portalu społecznościowym widnieją jedynie zdjęcia z wywiadu dla japońskiej telewizji. Do całej sprawy odniósł się Mirosław Szczerba, doradca medialny Lecha Wałęsy. Wyjaśnił, dlaczego polityk zachowuje się tak, a nie inaczej.

— W związku z licznymi pytaniami, dlaczego p. Prezydent Lech Wałęsa nie wypowiada się sprawach dot. bieżącej sytuacji w kraju, informuję, że p. Prezydent był atakowany przez polityków i media uchodzące za opozycyjne — napisał na Twitterze Mirosław Szczerba.

— Jeżeli p. Prezydent uzna, że jest stosowny czas, to zabierze głos — dodał.

W ostatnich tygodniach Lech Wałęsa naraził się wielu ważnym osobom. Przykładowo jego krytyczne słowa dotyczące Kornela Morawieckiego, kiedy nazwał go „zdrajcą”, wywołały prawdziwą burzę w mediach. Zdumienie wywołały również zmienne decyzje Wałęsy odnośnie preferencji politycznych. Najpierw planował głosować na PSL, z czego później się wycofał.

Przeczytaj również:  Grzegorz Braun na interwencji poselskiej ws. szczepionek. Instytut Zdrowia: Szczepionek nie badamy [+WIDEO]

— Nie atakowałem PO, natomiast wykazywałem, jak doszło do popierania PIS. Widząc problemy PSL, chciałem podać im pomoc. To są prawdziwe motywy moich poczynań — tłumaczył się Lech Wałęsa.

źródło: twitter.com, wiadomosci.wp.pl

(Visited 68 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj