propolski.pl: Walesa atakuje braci Kaczyńskich

Lech Wałęsa atakuje braci Kaczyńskich. „Tak was oszukiwali”

Lech Wałęsa nigdy nie pałał zbytnią sympatią wobec braci Kaczyńskich. W swoim najnowszym wpisie na Facebooku nie krył mocnych słów krytyki wobec Lecha i Jarosława Kaczyńskich.

— Wszystko, co czynili, mówili i robili, było z wcześniejszego uzgodnienia — stwierdził były prezydent w najnowszym wpisie w mediach społecznościowych.

Politycy przez wiele lat współpracowali z Lechem Wałęsą, a gdy ten wygrał wybory prezydenckie, to weszli w skład jego kancelarii. Po dłuższym czasie ich drogi się rozeszły, a przywódca Solidarności nie ma o nich aktualnie dobrego zdania.

W swoim najnowszym wpisie Lech Wałęsa ponownie zaatakował prezesa PiS i jego zmarłego brata.

Podkreślił, że zdaje sobie sprawę z tego, że o zmarłych nie powinno się mówić źle, jednak w przypadku Lecha Kaczyńskiego „popełniany jest błąd w ocenie”.

— Bracia Kaczyńscy w niczym, nigdy się nie różnili — skwitował Wałęsa, mówiąc, że bliźniacy zawsze postępowali wedle „wcześniejszego uzgodnienia”.

— Odgrywali uzgodnioną, rolę teoretyczną, jeden we wszystkim udaje dobrego, drugi gorszego i tak Was oszukiwali — powiedział Lech Wałęsa. Zaznaczył, że po dziś dzień wiele osób nabiera się na to samo.

Lech Wałęsa przez swój brak taktu trafił przed sąd. W lipcu 2019 roku wydano prawomocny wyrok sądowy, za którego sprawą nakazano Wałęsie przeprosić prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

Poszło o słowa byłego prezydenta, który sugerował, że winę za katastrofę smoleńską, w której zginął Lech Kaczyński, ponosił Jarosław Kaczyński.

Jak się okazuje Jarosław Kaczyński także nie był zadowolony ze współpracy z Wałęsą.

— Już pierwszy poważny spór między nami, czyli spór o datę wyborów już pokazał, że tylko względy taktyczne przemawiają za tym, aby tam dalej być. Lech Wałęsa miał różne koncepcje, których nie warto w tej chwili przypominać, ale ten proces opóźniał. Każdy, kto jakoś orientował się w polityce, musiał już wtedy wiedzieć, że nadzieje związane z Lechem Wałęsą są płonne — mówił prezes PiS.

Zobacz również: Madonna wyznała, że obawia się mówić o pandemii: „Nie mogę powiedzieć, co myślę”

Zobacz również: Chcą zniszczyć dr. Bodnara! Będzie musiał płacić 5 milionów grzywny

O ZMARŁYCH NIE POWINNO MÓWIĆ SIĘ ZŁE NO. ALE JEŚLI, popełniany jest błąd w ocenie. Bracia Kaczyńscy w niczym, nigdy…

Opublikowany przez Lecha Wałęsę Wtorek, 2 listopada 2021

Źródło: Facebook.com, wprost.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these