Szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki powiedział niedawno, że Norwegia pośrednio „żeruje” na wojnie wywołanej przez Putina. Słowa polskiego premiera skomentował szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow.

Przypomnijmy, że premier Morawiecki brał udział w spotkaniu z młodzieżą. W czasie sesji pytań i odpowiedzi z uczestnikami Ogólnopolskiego Kongresu Dialogu Młodzieżowego wspomniał o zmianach w energetyce.

Jak dodał premier RP, Polska przymierza się do zmian na rynku energetyki, próbując zwiększyć zakres udziału energii ze źródeł odnawialnych.

Mateusz Morawiecki stwierdził, że Norwegia „żeruje” na konflikcie, jaki ma miejsce na Ukrainie.

– Norwegia powinna podzielić się zyskami, jakie czerpie z eksportu ropy i gazu w związku z wojną rozpoczętą przez Putina – mówił premier Morawiecki.

Słowa polskiego premiera spotkały się z burzliwą reakcją internautów, w tym szefa rosyjskiego MSZ Siergieja Ławrowa. Siergiej Ławrow skomentował słowa Morawieckiego w czasie spotkania, które odbyło się w ramach cyklu „100 pytań do lidera”.

– Premier Polski Mateusz Morawiecki mówi do Norwegów, że dużo zarobili, ceny ropy są wysokie, więc podzielcie się z innymi. Ludzie myślą, że są panami życia. Powiedziano im, że mogą zrobić wszystko, jeśli sprzeciwią się Rosji i wszystkiemu, co rosyjskie – mówił Ławrow.

Przeczytaj również:  „Wstyd! Wstyd! Wstyd!”. Niemcy niezadowoleni z postępowania kanclerza Scholza [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Tata kupił cukierki w popularnym markecie. Gdy dzieci je odpakowały przeżyły szok

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Tomasz Lis nie będzie już redaktorem naczelnym „Newsweeka”. Odchodzi po 10 latach

źródło: Twitter, TVN24

(Visited 199 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj