Paweł Kukiz, były lider zespołu Piersi, a obecnie polityk, gościł w programie „Hejt Park” Krzysztofa Stanowskiego i Roberta Mazurka. Podczas programu jeden z widzów przypomniał niewygodny fakt z przeszłości polityka, zarzucając mu „sprzedanie” ideałów, o które walczył, jeszcze zanim oficjalnie został politykiem. Kukiz odpowiedział w nieparlamentarny sposób.

„Nikt nie ma ochoty być dnem jak Paweł”

Podczas audycji, do prowadzących dodzwonił się Szymon z Warszawy, który od razu wytknął Kukizowi współpracę z pisowcami i zostanie establishmentowym politykiem.

To, że nikt nie dzwoni i nie nazywa Pawła Kukiza wprost szmatą nie wynika z tego, że wszyscy się boją, bo to jest jakieś hasło powtarzane przez lemingi. Nie, po prostu nikt nie ma ochoty być takim samym dnem jak Paweł, który jest pierwszym politykiem PiS-u w „Hejt Parku”. Mam nadzieję, że nie ostatnim – tłumaczył widz.

Następnie zarzucił politykowi brak realizmu wrażony w postulacie powołania sędziów pokoju.

Nie wiem, w jakim uniwersum żyje, skoro myśli, że uda mu się przepchnąć tę ustawę. On chyba sobie nie zdaje sprawy, że ziobryści mu tego nie przepuszczą – wytknął Szymon. Ziobryści to wspólnicy PiS, których szef, Zbigniew Ziobro, zajął stanowiska ministra sprawiedliwości i podporządkował sobie prokuraturę.

Następnie widz spytał polityka, co ten sądzi o „fali krytyki, słusznej, która na niego spadła po tym, jak się sprzedał”.

Bo ile Paweł Kukiz może krzyczeć, że on się nie sprzedał, tą swoją taką manierą pijanego wujka na weselu, ale i tak wszyscy wiemy Paweł, że się sprzedałeś – podkreślił widz, wskazując na fakt współpracy Kukiza z pisowcami.

Przeczytaj również:  Robert Lewandowski: Wewnętrznie czułem, że awansujemy [WIDEO]

Te słowa wywołały złość u Kukiza, który jednak nie odniósł się do kluczowego zarzutu, jaki telefonicznie przedstawił Szymon.

Słuchaj, oszczędź sobie z tym pijanym wójtem, bo zacznę do ciebie cwelu mówić na przykład. O co ci chodzi, człowieku? Co to jest pijany wójt? Co ty sobie wyobrażasz? Kim ty człowieku jesteś, żebyś do 60-letniego człowieka takie zupeł… takie jakieś… porównania i tak dalej? – gubił się.

Jakim prawem? Czy gdyby do twojego ojca prawdopodobnie ktoś mówił w taki sposób, to przeszedłbyś obok tego obojętnie? Tak czy nie? – tłumaczył się polityk współpracujący z PiS.

Słuchaj, ja się twojej maniery nie przestraszę. Możesz tam krzyczeć, możesz pozować na antysystemowca. Pamiętaj Paweł, jesteś skończony pod tym względem – odpowiedział spokojnie widz.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Przypomnijmy, co dawniej mówił

Jak zostanę politykiem, to naplujcie mi w ryj i mówcie do mnie szmato mówił Kukiz kilka lat temu podczas spotkania z wyborcami.

Przysięgam że nikt nie jest w stanie mnie kupić – obiecywał.

Po latach Kukiz – wbrew własnym deklaracjom – przystąpił do tworzenia partii politycznej, a nawet stał się wspólnikiem PiSu. Z tego powodu w mediach społecznościowych znaczną popularnością zaczął cieszyć się tag „SZMATA” w odniesieniu do polityka. Internauci do dziś chętnie wypominają politykowi oszukanie swoich wyborców. Ostrych słów pod adresem współpracownika PiS nie szczędzą także działacze opozycji.

Przeczytaj również:  Ministerstwo rolnictwa i nepotyzm. Wicepremier Kowalczyk i jego wiceminister podważają wiarygodność PiS? Kaczyński będzie wściekły

Paweł Kukiz jest albo kompletnym durniem, który nie rozumie, co się dzieje, albo sprzedajną szmatą – to jedna z najostrzejszych wypowiedzi, jakie padły publicznie pod adresem wspólnika PiS.

Kukiz jest powszechnie pogardzany?

Nawet Kuba Wojewódzki, znany z kontrowersyjnych poglądów, nie krył żalu spowodowanego faktem dawnego koleżeństwa z Kukizem, kiedy ten nie był jeszcze politykiem układu trzymającego władzę.

Paweł Kukiz wykonywał kiedyś numer Całuj mnie. Teraz już wiemy kogo i w co. Jest mi wstyd. Za moją naiwność i głupie sentymentalne koleżeństwo. Za punk rocka. Za te wszystkie wspólne lata. Za Jarocin 93. Za wieczorne rozmowy. Za gówniarski idealizm – mówił Wojewódzki.

Krytykę na głowę Kukiza niejednokrotnie zrzucali także jego dawni koledzy ze środowiska polskich muzyków.

CZYTAJ TEŻ: Macierewicz atakuje Donalda Tuska i grozi mu sądzeniem: Powinien odpowiadać za zdradę

Zawsze byłem wstrzemięźliwy co do tego osobnika (wiadomo; muzyk, fajny kolega etc), ale to co stało się dziś, na oczach ludzi jest jednoznaczne. Wstydzę się każdego dnia kiedy przyszło mi podać ci rękę, ty gnoju – ubolewał Janusz Panasewicz, lider zespołu rockowego Lady Pank.

Hejt, który się na mnie wylał, jest wynikiem tego ustroju politycznego, który polaryzuje Polaków – żalił się Kukiz w rozmowie z Polską Agencją Prasową. Pominął przy tym fakt, że sam uczestniczy w budowaniu „tego ustroju politycznego”.

Źródło: „Hejt Park”

(Visited 167 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj