Poseł PiS Marek Suski rozmawiał z radiem RMF FM i odniósł się do ewentualnego scenariusza, w którym Paweł Kukiz miałby wystartować w najbliższych wyborach razem z PiS-em. Polityk nie wykluczył takiej opcji, jednak ostatecznie nie przesądził, że do tego dojdzie.

Paweł Kukiz i jego partia od dawna współpracuje z Prawem i Sprawiedliwością. Nie jest jednak pewne, że obie formacje podejmą decyzję o wspólnym starcie w kolejnych wyborach parlamentarnych.

– Tego nie wiem. Różne rzeczy widziałem. To jest możliwe. Nawet wczoraj rozmawiałem z Pawłem, bardzo sympatycznie, żeśmy rozmawiali. Często takie sympatyczne rozmowy są otwarciem drogi do współpracy – podkreślił Suski odnosząc się do pytania, czy tego typu rozmowy mogą wskazywać na wspólny start wyborczy.

Poseł dodał, że Kukiz od dłuższego już czasu współpracuje z obozem rządzącym. Zawarto nawet umowę o współpracy, którą podpisał Kukiz i Kaczyński.

– A dzisiaj w parlamencie współpracujemy z Pawłem i jego grupą posłów – powiedział Marek Suski. Ponadto przyznał, że „wyobraża sobie” wspólny start wyborczy z Solidarną Polską.

Wyznał, że pamięta, co sam dawniej mówił w kwestii tego środowiska politycznego.

– Natomiast w polityce zawiera się kompromisy, które są ciężkie czasami, trudne – powiedział Suski.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Cejrowski mocno o pomysłach PiS-u: Będzie w Polsce komunizm! Już nawet sobie nie zawracamy głowy pozorami [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Patryk Jaki zarzucił eurokratom rasizm: „W Polsce jest gorsza tradycja i kultura?” [WIDEO]

źródło: RMF FM

(Visited 74 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj