Paweł Kukiz rozmawiał z Interią i skomentował pomysł swojego klubowego kolegi Jarosława Sachajki. Poseł podczas spotkania w RMF FM sugerował współpracę z Prawem i Sprawiedliwością „żeby zmieniać rzeczywistość”.

Jarosław Sachajko mówił dokładnie to, co mówię od wielu lat. Przekazał, że przyszliśmy po realizację postulatów: żeby je zrealizować trzeba mieć władzę albo mieć wpływ na władzę, czyli być w koalicji z władzą — ocenił Kukiz.

— Chcemy przeprowadzić reformy takie jak ustawa antykorupcyjna, ustawa antysitwowa, ustawa kompetencyjna, wprowadzić sędziów pokoju oraz zrealizować postulaty ustrojowe — dodał muzyk.

Zobacz również: Maja Sablewska oceniła styl Agaty Dudy: „Pierwszą damę stać na więcej”

Stwierdził, że koalicję z PiS należy rozpatrywać, „jeśli partia władzy zobligowałaby się do realizacji postulatów Kukiz’15”. Mówimy o zmianach systemowych, a nie o stanowiskach dla cioć, wujków, matek i kochanek”.

Kukiz w rozmowie z Interią zadeklarował, że powinno istnieć wspólne stanowisko w tej sprawie. Doprecyzował, że „należy rozpatrywać koalicję z każdym, kto zagwarantuje realizację postulatów Kukiz’15”. Bez względu na to, czy władzę będzie miał PiS, SLD, Platforma czy ktokolwiek inny — zaznaczył.

Na pytanie, czy Rada Programowa Koalicji Polskiej powinna rozmawiać z PiS, Kukiz odpowiedział: „W tej kwestii powinni się zebrać liderzy Koalicji Polskiej i ustalić wspólne stanowisko”.

Przeczytaj również:  Dramat na Podlasiu. Zginęło 3,5-letnie dziecko

źródło: rmf24.pl

(Visited 343 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj