propolski.pl: Nie wszyscy posłowie Kukiz'15 pójdą za swoim liderem?

Kukiz apeluje o słuchanie UE i porzucenie plastikowych słomek: „Może już dziś zrezygnujmy z tego badziewia”

Paweł Kukiz, o którym ostatnio zrobiło się cicho, ponownie zabrał głos. Były antysystemowiec, obecnie większy zwolennik systemu, zamieścił na Facebooku wpis, w którym zaczął apelować o dostosowanie się do dyrektywy Unii Europejskiej, a w dodatku przerzucenie na bardziej ekologiczny styl życia.

O co właściwie chodzi muzykowi? Paweł Kukiz pochylił się nad losem plastikowych słomek, które jego zdaniem bardzo szkodzą nam i całemu środowisku. Okazało się, że istnieje „Dzień Słomki do Picia”, co Kukiz podkreślił, jednak nie miał tak naprawdę powodów do radości.

— Śmieszne? Niekoniecznie. Otóż w krajach UE zużywa się … 36,4 MILIARDÓW plastikowych słomek rocznie! Co prawda zakaz wykorzystywania i sprzedaży plastiku jednorazowego użytku, dla którego dostępne są alternatywy, ma w UE obowiązywać od 2021 roku, ale może już dziś zrezygnujmy z tego badziewia i wróćmy do słomek naturalnych — napisał niezadowolony polityk.

Może dziwić nas ślepa wiara w rozkazy wydane przez Unię, jednak Kukiz podszedł do tego problemu niezwykle poważnie. Obecnie Unia Europejska za największego wroga ludzkości uznała plastik.

Pojawia się coraz więcej zapalonych działaczy i aktywistów, takich jak Greta Thunberg, którzy próbują przekonywać do zmiany stylu życia. Jednak jak się okazuje, w każdym temacie potrzebna jest świadomość i równowaga, a nie narzucanie czegoś pod presją, bo przynosi to efekt odwrotny do zamierzonego.

źródło: nczas.com

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these