Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy udzielił wywiadu dla TVN24 i ocenił, że rząd PiS w czasie awarii oczyszczalni ścieków Czajka „zajmował się robieniem polityki”.

– Pan prezes Daca i wszyscy inni urzędnicy stali nad Wisłą od rana do nocy, urządzali jedną konferencję po drugiej, opowiadali o największej katastrofie od czasów Czarnobyla – powiedział włodarz stolicy.

– Oni zajmowali się robieniem polityki, proszę sobie przypomnieć, co działo się przy awariach Czajki. Pan prezes Daca (prezes Wód Polskich w latach 2018-2022 – red.) i wszyscy inni urzędnicy stali nad Wisłą od rana do nocy, urządzali jedną konferencję po drugiej, opowiadali o największej katastrofie od czasów Czarnobyla, a niektórzy politycy PiS-u nawet o największej katastrofie świata – dodawał Rafał Trzaskowski.

Rafał Trzaskowski atakuje rząd

Polityk PO przypomniał, że władze miasta niezwłocznie zareagowały na awarię oczyszczalni i już tego samego dnia zwołano sztab kryzysowy.

– A w TVP Info cały czas epatowano obrazkami znad Wisły – wyjaśniał Trzaskowski.

Do jego słów odniosła się minister klimatu Anna Moskwa, która napisała:

– @trzaskowski_ oczekujemy sprostowania i przeprosin po wczorajszej wypowiedzi w TVN o katastrofie na Czajce. Przypominam w 2019 to wojsko i rząd budowały system oczyszczania i przesyłu ścieków przez most pontonowy na Wiśle. Kierowałam zespołem na miejscu całodobowo przez 2 tygodnie – tłumaczyła polityk.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Agresywny plażowicz z Sopotu zaatakował i zwyzywał ratownika wodnego. „Jestem w swoim mieście” [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Gdyby Tusk podszedł do Morawieckiego i dał mu w pysk”. Najsztub zaszalał na antenie [WIDEO]

źródło: TVN24

(Visited 122 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj