Krzysztof Śmiszek gościł w programie „Kawa na ławę” w TVN24. Zapytany o potencjalny sojusz z Koalicją Europejską odniósł się do tego pomysłu optymistycznie. Jest zdania, że Wiosna to partia na którą można liczyć i z którą trzeba się liczyć. Polityk jest przekonany, że Wiosna odniesie spory sukces, szczególnie dzięki otwartości na współpracę z innymi. 

„My jako poważna i odpowiedzialna partia otwieramy kolejne drzwi” – powiedział optymistycznie polityk Wiosny. Podkreślił, że to ugrupowanie nie boi się wyzwań i współpracy.

Skomentował również ostatnie głośne wydarzenie, jakim było zwolnienie pracownika IKEI. Mężczyzna wyraził opinię mogącą — zdaniem firmy – „naruszyć dobra i godność osób LGBT +” i tym samym musiał odejść z pracy.

„Nie przesądzam, czy doszło do złamania prawa pracy. Pracodawca ma obowiązek przeciwdziałaniu dyskryminacji. Mamy w polskim systemie prawnym słabą ochronę przed dyskryminacją” – wyjaśnił Krzysztof Śmiszek. Polityk Wiosny nie wykluczył również sojuszu Wiosny z Koalicją Europejską, ponieważ jak zaznaczył, jego ugrupowanie jest poważne i odpowiedzialne”. Tym samym taka współpraca mogłaby otworzyć przed Wiosną nowe możliwości na scenie polskiej polityki.

Przeczytaj również:  Potężna eksplozja w Baranowie. Są osoby ranne

telewizjarepublika.pl

(Visited 37 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj