Krzysztof Bosak opublikował w mediach społecznościowych specjalny apel do premiera Morawieckiego. Poradził mu jak ten powinien zareagować na szantaże i manipulacje ze strony unijnych instytucji. Do słów lidera Konfederacji szybko dołączył publicysta Rafał Ziemkiewicz.

— To całe wstrzymywanie funduszy to skrajna bezczelność i działanie bez żadnych podstaw traktatowych — napisał poseł Konfederacji.

— Panie Premierze @MorawieckiM, proszę wycofać Polskę z programu unijnego eurozadłużenia NGEU! Jeśli nie ma woli współpracy to nie należy upokarzać Polski żebrząc o wspólny kredyt — czytamy na Twitterze polityka.

Przekaz prawicowego posła bardzo spodobał się publicyście Rafałowi Ziemkiewiczowi, który udostępnił go i dodał: — Bardzo słuszny apel. W obecnej sytuacji żyrowanie przez Polskę NGEU jest wręcz zbrodnią przeciwko polskiej racji stanu — stwierdził Ziemkiewicz na Twitterze.

Wtorkowa debata w Parlamencie Europejskim odbywająca się pod hasłem „Kryzys praworządności a prymat prawa unijnego” niosła ze sobą wiele burzliwych emocji. Głównym tematem poruszanym tego dnia było orzeczenie polskiego TK, który stwierdził, że polska konstytucja jest nadrzędna wobec prawa Unii Europejskiej. W debacie wziął udział szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki, którego wystąpienie wzbudziło mnóstwo kontrowersji i jednocześnie ataków ze strony czołowych unijnych polityków.

Przeczytaj również:  Hołownia domaga się nowego rządu. Powiedział, co należy zrobić w ciągu 100 dni

— Staję tu dziś, żeby rozwinąć nasze stanowisko w kilku podstawowych kwestiach, które uważam za fundamentalne dla przyszłości Unii Europejskiej. Nie możemy milczeć, gdy nasz kraj jest atakowany w sposób niesprawiedliwy i stronniczy. Dziś jesteśmy u progu kryzysu gazowego i energetycznego. Gwałtownie rosnące ceny już dziś stawiają wiele firm w Europie przed wyborem, czy ograniczać produkcję, czy przerzucać koszty na konsumentów. Wiele przedsiębiorstw może zbankrutować. Niedopuszczalne jest rozszerzanie kompetencji, działanie metodą faktów dokonanych, działanie metodą szantażu. Odrzucam język gróźb, pogróżek i wymuszeń. Nie zgadzam się na to, by politycy szantażowali i straszyli Polskę, by szantaż stał się metodą uprawiania polityki wobec któregoś z praw członkowskich. Tak nie postępują demokracje — mówił premier Morawiecki.

Źródło: Twitter.com, DoRzeczy.pl

(Visited 1 262 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj