W konfederacji miały miejsce prawybory, które zakończyły się wyłonieniem jednego z kandydatów. Elektorzy zadecydowali, że faworytem prawicy w wyborach prezydenckich będzie Krzysztof Bosak.

314 elektorów reprezentowało poszczególnych kandydatów. Walczyli oni o głosy wyborców na wcześniejszych 16 zjazdach wojewódzkich.

Ci kandydaci, którzy zdobyli największe poparcie wyborców, w efekcie mają najwięcej głosów elektorskich. Wiceprezes Ruchu Narodowego Krzysztof Bosak zdobył ich 115, prezes Korony Grzegorz Braun 77, a wiceprezes partii KORWiN Artur Dziambor 51 głosów. Na kolejnych miejscach znaleźli się Konrad Berkowicz z wynikiem 35, Janusz Korwin-Mikke – 21, Jacek Wilk 9, Magdalena Ziętek-Wilomska 3, Paweł Skutecki 2 oraz Krzysztof Tołwiński 1.

W końcowym głosowaniu to Krzysztof Bosak otrzymał najwięcej poparcia, bo aż 163 głosów i tym samym został oficjalnym kandydatem w wyborach prezydenckich. Jego największą konkurencją był Grzegorz Braun z wynikiem 146.

Krzysztof Bosak od samego początku zdradzał duży potencjał na tle wszystkich działaczy Konfederacji. Na spotkaniach z sympatykami, sale zawsze wypełniały się po brzegi, a polityk przyciągał swoją osobowością i płynnością wypowiedzi.

źródło: tvp.info

(Visited 101 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj