Poseł Konfederacji Krzysztof Bosak po raz kolejny skrytykował obecną władzę. Tym razem poruszył temat edukacji domowej.

– Panie Marszałku! Wysoki Sejmie! To smutne, że dziś musimy ścierać się z projektem, który jest po prostu zwyczajnie szkodliwy, który w zamierzeniu ma ograniczyć wpływ obywateli na edukację swoich dzieci. Jeden z polityków PiS-u wyraził się w jednym z wywiadów, że dzieci wyciekają im z systemu. To jest faktyczna filozofia tego projektu. Zorientowali się, że od momentu, kiedy przejęli władzę, do dziś w wyniku m.in. waszej nieudolnej polityki sześciokrotnie zwiększyła się liczba dzieci, które są w edukacji domowej – mówił Krzysztof Bosak.

– To, czego się boicie, to nie jest ta liczba, bo ona ciągle w relacji do całego systemu nie jest wielka. To, czego się boicie, to jest trend. Trend, który pokazuje, że obywatele biorą sprawy edukacji swoich dzieci w swoje ręce. I wiecie, jaka jest postawa prawicy wobec tego procesu? Radość. Naturalna postawa prawicy, kiedy obywatele angażują się w ruch edukacyjny, to jest radość. To jest realizacja naszego programu. To dobrze, że obywatele różnicują ofertę edukacyjną. To dobrze, że zakładają szkoły. To dobrze, że wyciągają dzieci ze zbiurokratyzowanego, nieefektywnego i upadającego powoli systemu. Ale wy się tego boicie – wypominał PiS-owi polityk.

Krzysztof Bosak: Boicie się tego!

Poseł Konfederacji zarzucił partii rządzącej przedstawienie wręcz szkodliwego i absurdalnego projektu. Ocenił, że w efekcie doprowadzi on do likwidacji szkół wyspecjalizowanych w edukacji domowej.

– Zapowiadacie, że kilka rzeczy z tego projektu usuniecie czy już usunęliście, natomiast zostawiacie cały szereg przepisów szkodliwych. Składamy poprawkę, która umożliwi w kontrolowanym zakresie przeprowadzać zdalnie egzaminy. To jest poprawka, która wprowadza przechowywanie treści egzaminów zdalnych, nagrywanie w formie wideo tych egzaminów. Ona jest dla tych, którzy mieszkają w mniejszych miejscowościach, którzy ponosiliby koszty dojazdów, którzy są w podróży, bo być może rodzice edukują ich w trakcie podróży, być może mieszkają poza Polską i chcieliby według polskiego programu edukować swoje dzieci. Wy im chcecie to zabrać, chcecie to uniemożliwić. Tę poprawkę przekazuję – zaznaczył polityk.

źródło: Twitter

(Visited 241 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj