Krzysztof Bosak, jeden z liderów Konfederacji, zamieścił wpis, w którym zawarł pytanie o konstytucyjność eugenicznej aborcji. Oznaczył w nim Krystynę Pawłowicz, kandydatkę na sędziego Trybunału Konstytucyjnego.

Przedtem wniosek w tym temacie do TK złożyli działacze Pro Life. Obecna prezes TK nie ujawnia żadnych prac rozpoznawczo-rozpatrzeniowych, możemy tylko domyślać się, jaki jest powód takiego zachowania. Krzysztof Bosak postanowił zwrócić się wprost do prof. Pawłowicz.

Partia Jarosława Kaczyńskiego zarzeka się, że broni życia, również tego niepoczętego. Krystyna Pawłowicz uchodzi natomiast za osobę, która jest największą konserwatystką jeśli chodzi o aborcję, i konsekwentnie się jej sprzeciwia.

Oto wpis, jaki skierował do polityk PiS Krzysztof Bosak.

Poseł zapytał ją o opinię na temat blokowania pracy TK przez obecną prezes.

— Pani prof. Krystyno Pawłowicz, mam pytanie: Jaka jest Pani opinia na temat blokowania pracy TK przez obecną prezes? Czy uniemożliwienie rozpoznania wniosku grupy posłów o zbadanie konstytucyjności eugenicznej przesłanki zabijania dzieci nienarodzonych jest łamaniem konstytucji? — napisał na Twitterze polityk Konfederacji.

źródło: nczas.com

(Visited 107 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj